Špalková a Vyorálek zase spolu. Po třech letech loví nové Stíny v mlze
Zdroj: Česká televize

Špalková a Vyorálek zase spolu. Po třech letech loví nové Stíny v mlze

Vytvořeno dne 27.03.2023

Česká televize začala natáčet druhou řadu seriálu Stíny v mlze režiséra Radima Špačka. Seriáloví vyšetřovatelé Magda Malá (Petra Špalková) a Martin Černý (Jiří Vyorálek) budou v premiérových dvanácti epizodách řešit další případy ostravského policejního oddělení vražd. Filmaři už v kulisách Ostravy i Českého Těšína natočili několik scén.

K postavě policejní vyšetřovatelky Magdy Malé, která vedle odhalování pachatelů násilných trestných činů řeší i manželskou krizi, se vrací herečka Petra Špalková. Seriálovou dceru hraje její skutečná dcera Anděla Tichá. „Mám štěstí, že Andělce práce nejen jde, ale navíc ji i baví. Na natáčení se nesmírně těší a myslím, že jí vyhovuje to, že potkává velkou spoustu dospělých kámošů, což se v tom dětském věku tak úplně nestává. Natáčení je pro nás sice náročnější při organizování přesunů na trase Praha Ostrava a taky při dohánění školy. Ale zvládáme to,“ svěřuje se Petra Špalková a o své postavě v seriálu říká: „S kriminalistkou Magdou máme společný perfekcionismus a určitou důslednost při práci. To jsou naše společné rysy.“ 

Postavu Martina Černého, rozvedeného kriminalisty, který se do metropole Moravskoslezského kraje nechal přeložit, aby mohl být nablízku svému dospívajícímu synovi, hraje Jiří Vyorálek. „Během první série jsem se zdokonalil v tom, jak přežít v Ostravě. To jsme se naučili všichni. Ostravsko v seriálu skvěle funguje, prostředí severní Moravy a Slezska jednotlivé příběhy hezky podmalovává. Tak se těším, na jaká místa nás natáčení nových epizod zavede,“ přiznává herec. 

První řada Stínů v mlze měla premiéru na začátku loňského roku, průměrně ji sledovalo více než 1,6 milionu diváků. Letos za ni tvůrci obdrželi nominaci na Českého lva. Natáčení druhé řady mají filmaři předběžně rozložené do sto třiceti pěti dnů. V programu České televize by se mohly nové díly objevit již příští rok.

Hrají: Petra Špalková, Jiří Vyorálek, David Švehlík, Pavla Beretová, Pavel Baťek, Jaroslav Plesl, Anděla Tichá, Tomáš Mrvík, Barbora Bočková, Jana Plodková, Marek Němec, Vlastina Svátková a další.

Zdroj: Česká televize