Některé scény za hvězdy seriálu Zákony vlka natočili dubléři! Někdy i proti jejich vůli
Zdroj: TV Prima

Některé scény za hvězdy seriálu Zákony vlka natočili dubléři! Někdy i proti jejich vůli

Vytvořeno dne 24.03.2023

Zatímco v jiných seriálech zaskakují dubléři a dublérky za hvězdy zpravidla v milostných scénách, v seriálu Zákony vlka si jeho hlavní hvězdy sehrály choulostivé scény samy. Dubléry za Lindu Rybovou a Stanislava Majera tvůrci ale přesto povolali. Zaskočili v situacích, při kterých hrozilo zranění. Za Lindu Rybovou dublérka pádí na koni, za Stanislava Majera dublér slaňuje. A nejen to! Ve druhém díle divák své oblíbené herce často neuvidí, aniž by to ovšem tušil.

Dvojník-kaskadér zaskočí ve druhém díle za hlavního hrdinu seriálu, Stanislava Majera. Přestože ten si to nepřál. „Co můžu, se snažím udělat sám. Aspoň pokud cítím, že na to mám, a není to vyloženě nebezpečná scéna. V hraničních momentech zasahuje produkce a moje odhodlání zastavuje, diskutujeme o tom, a pokud to jen trochu jde, chci to být já,“ vysvětluje Stanislav Majer. Přesně k takové situaci došlo při natáčení scény do druhého dílu seriálu. „Bylo to, myslím, hned první nebo druhý natáčecí den, na skále, kdy celou dobu pršelo a všem nám byla zima. Produkce nechtěla, abych na tu skálu lezl, měli najatého dubléra. Částečně mě zastoupil, ale pak jsem tam vylezl i já a šlo to celkem snadno,“ vzpomíná Stanislav Majer. To ale nebyla jediná situace, kdy dubléra odmítl. „Vzpomínám si ještě na jednu situaci, kdy mi produkce chtěla rozmluvit lezení po hromosvodu a přeskakování zídky. Nepřišlo mi na tom nic nebezpečného, a tak jsem to prostě udělal. Jinak ale poslouchám, do nebezpečných situací bych se nehrnul,“ dodává Majer.

Video soubor

V seriálu Zákony vlka hraje Linda Rybová bývalou zlodějku Sáru, která mimo jiné miluje jízdu na koni. Přestože herečka jezdit na koni umí, divokou jízdu jí produkce seriálu zakázala a do sedla posadila její dublérku. „Na koni umím jezdit – v uvozovkách. Odmala jsem točila pohádky, takže jsem se učila jezdit na koni už asi ve čtrnácti letech, ale vzdala jsem to, nemám na to sílu, kterou bych potřebovala. Koně mám moc ráda, ale také k nim mám velký respekt. A i když je nějak základně ovládám, tady jsem s koněm točila jen jednoduché věci a na velké cvaly a trysky za mě jezdila dublérka. Nemohla jsem si to tady dovolit, protože to je vážně nebezpečný. Při mojí šikovnosti je dost dobře možný, že bych spadla,“ říká Linda Rybová s tím, že i z oné jednoduché věci na koni se vyklubala horká chvilka. „Vzpomínám si i na to, jak jsem si poprvé sedla na koně, byla noc, asi dvě ráno, já jsem měla pušku, kabát, přede mnou les a kamery a proti tomu koni se rozštěkal vlk. Tak to ve mně zatrnulo,“ přiznává herečka.

Oné noci se musela naučit i sama střílet. „Střílení z pušky v mém podání je vtipný. Byly scény, kdy jsem u toho musela sesednout z koně, nabít, zamířit, vystřelit, ještě něco udělat, říct text... A já jsem občas zmatkař a někdy se mi to v těch hemisférách nějak prohodí. Ale tak co, jsem herečka, ne myslivec nebo voják. Fakt se snažím, aby to nevypadalo úplně blbě, a obdivuju všechny americké herce, kteří se u těch scén ještě tváří vážně,“ tvrdí Linda, jejíž nové schopnosti budou moci diváci posoudit už ve druhém díle, který televize Prima odvysílá v sobotu 25. března večer.

V dalších rolích se objeví Jan Vondráček, Josef Polášek, Kristýna Frejová, Martin Donutil, Martin Myšička, Tomáš Jeřábek a další. V klíčových rolích místních policistů Bureše a Žáčkové se představí Jan Novotný a Tereza Švejdová.

Zdroj: TV Prima