Špičkový akordeonista Vojtech Szabó vystoupí ve Werichově vile. Přijďte si poslechnout
Zdroj: Archiv Šporcl Arts

Špičkový akordeonista Vojtech Szabó vystoupí ve Werichově vile. Přijďte si poslechnout

Vytvořeno dne 24.06.2020

Vojtech Szabó, který patří k evropské interpretační špičce, se představí sólovým programem plným vášně a emocí 29. června od 19 hodin ve Werichově vile v Praze. Speciálním hostem bude slovenský zpěvák, herec a dokumentarista Marcel Palonder, který vystudoval hru klavír, kompozici a dirigování na konzervatoři v Bratislavě.

Ačkoliv se Szabo věnuje převážně jazzové, francouzské a argentinské hudbě, progresivním stylem a hrou na elektrický akordeon oslovuje i popové a rockové publikum. Vedle koncertování se stará o mladé akordeonisty a pořádá výchovné koncerty. V roce 2018 vydal sólové debutové album s názvem Vojtech Szabó: Play Accordion. Často vystupuje s dalšími umělci naší hudební scény, jako je Pavel Šporcl nebo Michael Kocáb.

Program představí akordeon jako sólový nástroj, navazuje na zmíněné vydané CD.

Repertoár koncertu Vojtecha Szabó zahrnuje virtuózní skladby od tradičního argentinského tanga až po tango nuevo Astora Piazzolli, francouzské valse mussette, filmovou hudbu, vlastní skladby, jazz / swing a skladby Richarda Galliana. Každá ze skladeb zaznívá na koncertech vždy trochu jinak,p okaždé s plnou dávkou improvizace.

 „Moc se na koncert těším. Vždyť to bude moje první sólové vystoupení s živým publikem od března,“ řekl k chystanému koncertu Szabo.