Šrouby a matice opět na scéně! Kde uvidíte zázraky z kovových součástek?
Zdroj: Galerie ocelových figurín

Šrouby a matice opět na scéně! Kde uvidíte zázraky z kovových součástek?

Vytvořeno dne 13.05.2020

 

Po dlouhých dvou měsících otevře unikátní Galerie ocelových figurín, své galerijní prostory, které se nachází na dvou patrech budovy a nabízí přes 100 ocelových exponátů! Můžete se setkat s oblíbenými superhrdiny ze světa komiksů, sci-fi a pohádek.

Prohlédnete si luxusní sportovní vozy a motorky.

“Jsme rádi, že i my již můžeme po nečekané pauze otevřít své brány pro naše první návštěvníky. Jejich bezpečnost je pro nás na prvním místě, takže provoz bude fungovat za zvýšených hygienických a vládou nařízených podmínek. Doufáme, že si z návštěvy Galerie ocelových figurín odnesou nepopsatelný zážitek,” říká ředitel galerie Michal Topol.

Jedinečný mezinárodní projekt, který se skládá z umělecky vytvořených exponátů z recyklovaných ocelových částí, najdete hned na stanici metra Můstek v krásné zrekonstruované historické budově City Palais.

Galerie ocelových figurín původně vznikla v Polsku, kde umělec Mariusz Olejnik, recykloval a tvořil z různých druhů materiálů. Až když začal tvořit figuríny z recyklované oceli, vzniklo z jeho nápadu postupně 5 evropských výstav. Sochy už nevytváří jen sám, ale pracuje na nich 120 umělců a řemeslníků z celého světa. To oni svařují matice, šrouby, řetězy a jiné kovové komponenty, které dříve byli součástí automobilů. Ocelové exponáty se skládají z milionů součástek a dohromady váží desítky tun. Jedna z nejtěžších figurín je obrovský autorobot, který svou velkolepostí vítá návštěvníky hned u vstupu do budovy. Robot váží 1,5 tuny a měří 3,4 metru.

Galerie zaujme svou interaktivitou, jelikož zde je kontakt s exponáty opravdu povolen. S každou sochou je možné se vyfotit, podat jí ruku nebo jí dokonce obejmout. K originální fotografii napomůže třeba zapózování se zbraní jednoho ze superhrdinů nebo na samotném železném trůnu.