Vdova po Lasicovi Vášáryová: Jejich byt prodává za 23 milionů! Fanoušky to rozčílilo
Zdroj: herminapress

Vdova po Lasicovi Vášáryová: Jejich byt prodává za 23 milionů! Fanoušky to rozčílilo

Vytvořeno dne 07.06.2022

Bolestné vzpomínky na dlouhá společně prožitá léta byly pro Magdu Vášáryovou (73) nejspíš neúnosné, a tak se necelý rok po smrti svého manžela a skvělého herce Milana Lasici (†81), rozhodla prodat jejich byt. Jenže po novém případném majiteli požaduje v přepočtu 23,4 milionů korun, což je pro mnohé předražené.

Manželé bydleli v krásné čtvrti uprostřed Bratislavy. Ale herečka a bývalá politička v něm už nedokáže žít sama. „Zařízený byl pro dva intelektuály a jeden už tu není. Uložili jsme ho do hrobu a byl čas učinit toto rozhodnutí,“ přiznala Vašáryová pro deník Plus 7 dní. Prostorný byt je plný starožitností, je zde několik knihoven, uměleckých prvků i drahých koberců. Jsou zde velká okna, která byt dokonale prosvětlí.

Historický byt v centru Bratislavy o velikosti 202 m² má pět pokojů a podle slovenského deníku PLUS Jeden Deň za něj Magda Vašáryová chce 950 tisíc eur. Podle místního realitního makléře je ale tato cena přemrštěná. „Ulice Dostojevského rad je dost hlučná, takže prodat to, nebude lehké. A při takové metráži cca 200 m² si žádat 4709 eur/m² je možná jen snem. Bratislavské historické centrum se vždy bralo a bude brát jako dobrá investice, i když v tomto případě je ta cena až příliš vysoká,“ řekl deníku makléř.

Nad vysokou cenou se zarazili i fanoušci, kteří populární dvojici sledovali a znají i příběh, jak Lasica s Vašáryovou krásný byt získali. „Dostali ho v 90. letech jako státní, aby to měl pan manžel blízko do divadla. Lacině ho potom odkoupili do osobního vlastnictví a teď draho prodává. No, co už, každému se nepoštěstilo. Existuje seznam, komu takto Staré Město popřidělovalo byty, i když se tvrdilo, že už žádné nemá,“ uvedl slovenský list komentář jednoho čtenáře.

Ať už to dopadne jakkoliv, Magda Vašáryová jednu životní kapitolu uzavřela a už bydlí jinde.