Smutní kolegové na pohřbu Josefa Abrháma: Člověk si uvědomí, jak rychle to uteklo, vzpomíná Krampol
Zdroj: herminapress

Smutní kolegové na pohřbu Josefa Abrháma: Člověk si uvědomí, jak rychle to uteklo, vzpomíná Krampol

Vytvořeno dne 07.06.2022

Desítky přátel i kolegů stěží zadržovaly slzy smutku, když dávaly poslední sbohem vynikajícímu herci Josefu Abrhámovi (†82). Nad rakví promluvily herečky Iva Janžurová, Eliška Balzerová nebo bývalá první dáma Dagmar Havlová a také kolega Jan Kačer.

Mezi smutečními hosty byli také herci Jiří Bartoška, Petr Nárožný, Aňa Geislerová, Jan Hrušínský, Bára Hrzánová, Martin Dejdar, režisér Jan Hřebejk a mnoho dalších.

Bolest na srdci z Abrhámovy smrti prožívá i Jiří Krampol. „Je to strašně smutný, protože tady já a Petr Fejfar jsme jediní, poslední dva spolužáci, kdo z toho ročníku zbyli. My jsme byli nejen spolužáci, ale i přátelé, zažili jsme spolu spoustu věcí. Takže to je takový smutný, je to hrozný. Je mi to strašně líto, že vlastně najednou si člověk uvědomí, jak to uteklo,“ řekl na pohřbu roztřeseným hlasem. „Pepa měl velkou výhodu, že byl nejen výborný herec, ale lidi ho měli rádi, protože byl skvělý. Budu na něj vzpomínat v dobrým, protože jsem s ním zažil strašně srandy. My jsme se chechtali od prvního ročníku. On byl sice introvert, ale zároveň recesista, který měl obrovský smysl pro humor, prostě byl báječný člověk,“ dodal Krampol na závěr.

V krátkosti na něj zavzpomínal také režisér a scénárista Zdeněk Svěrák, který napsal scénář k filmu Vrchní prchni!. „Josef Abrhám byl herec, jak se patří, i člověk, jak se patří, tak bychom na něj měli vzpomínat,“ uvedl pro novináře Svěrák.

To herec Alexej Pyško se s hercem viděl naposledy v Národním divadle, stejně jako s jeho ženou Libuší Šafránkovou. „Oni tam oba hráli. Oni byli takový svatý pár, byli to dva lidi, kteří se kdysi našli a celý život rozdávali obrovský optimismus a pozitivismus. Je to tak a ten život jde dál,“ řekl smířlivým tónem.

Roztomilou vzpomínku má na manželský a herecký pár také herečka Daniela Šinkorová, která si s Abrhámem zahrála v Nemocnici na kraji města po dvaceti letech a s Šafránkovou v seriálu Gympl. „Vzpomínám na něj skvěle, protože naposledy, když jsem je s Libuškou potkala, tak jsem měla to štěstí, protože tady bydlím kousek, tak jsme se potkali v obchodním centru. Byli to takoví krásní prarodiče, a ukazovali mi s obrovskou radostí, jaké dárky nakoupili vnoučatům. Takže jsme si prohlíželi ty malinký dárky a z nich tryskala radost a na to nikdy nezapomenu. To bylo moje poslední setkání s nimi oběma,“ prozradila Šinkorová.

Nebyla však jediná, kdo nestíhal utírat slzy. Pro Abrháma na jeho pohřbu plakala i seriálová milenka a představitelka sestřičky Iny z legendárního seriálu Nemocnice na kraji města a slzy pod slunečními brýlemi schovávala seriálová Manuela, tedy Dagmar Patrasová.

 

 

 

Default User Image
Antonie, 09.06.2022 08:35
Čtěte pořádně !. Ale hrála ve filmu vrchní prchni. Takže si to přečtěte ještě jednou a pomalu.....
snad Vám potom dojde o kom a o kolika lidech je tam řeč.
Default User Image
Zuzka, 09.06.2022 12:29
Ta věta je i tak špatně napsaná.
.....plakala i seriálová milenka a představitelka sestřičky Iny z legendárního seriálu Nemocnice na kraji města a slzy pod slunečními brýlemi schovávala seriálová Manuela, tedy Dagmar Patrasová.
Manuela nehrála v seriálu Nemocnice na kraji města