Velká líbačka Hynka Čermáka se synem Bořivojem na jevišti. Dlouho přemýšleli, jestli spolu hrát
Zdroj: herminapress

Velká líbačka Hynka Čermáka se synem Bořivojem na jevišti. Dlouho přemýšleli, jestli spolu hrát

Vytvořeno dne 30.03.2024

Líbací scénu na jevišti si střihli herec Bořivoj Čermák se svým otcem Hynkem Čermákem v komedii Koza aneb Kdo je Sylvie? v Divadle Bez zábradlí. Mladý Čermák svého otce v rámci role také častuje i nevybíravými slovy.

„Vulgarita na jevišti má smysl, pokud je opodstatněná a postavy v této hře řeší opravdu velké dilema. Musí si ulevit. V tomto případě to pro mne není problém,“ vysvětlil Bořivoj Čermák (20), který herecké ostruhy získává v ostravském Divadle Mír. Pracovní život ho ale zavál na jeviště Divadla Bez zábradlí, kde v představení Koza aneb Kdo je Sylvie? hraje po boku svého otce, Hynka Čermáka.

Na zkoušky do Divadla Bez zábradlí dojížděl herec z Ostravy. „V Ostravě jsem vždy dohrál představení, ještě v noci sedl do auta, abych ráno byl na zkoušce v Praze, a pak jsem jel zase zpátky. Bylo to náročné, ale snažil jsem se udělat tu práci, jak nejlíp umím,“ uvedl Bořivoj Čermák, který se o svoji roli dělí s dalším mladým hercem Matějem Votočkem.

Bořivoj Čermák si po boku Hynka Čermáka, Petry Špalkové a Viléma Udatného zahrál také premiéru. A pak by měl oslavit svátky jara. Měl by… Hodně se však divil, že už jsou Velikonoce. „Já si ani neuvědomuji, že jsou Velikonoce. Pomlázku nemám, protože mně je pletla vždycky babička. Na základce jsme mívali velikonoční trhy a já jsem tam prodával pomlázky. A všech těch 60 pomlázek mi moje úžasná babička upletla, abych je mohl prodat a všechny peníze z prodeje si nechat. Babička s tím trávila celou noc. Dodnes ji vidím, je brzo ráno a babička furt plete,“ usmíval se při vzpomínce Bořivoj Čermák a dodal, že na pomlázku určitě nepůjde.