Vyznavači vinylu jásají! Nejlepší hity Petra Hapky vyšly na LP. Poslechněte si ukázku
Zdroj: herminapress

Vyznavači vinylu jásají! Nejlepší hity Petra Hapky vyšly na LP. Poslechněte si ukázku

Vytvořeno dne 03.05.2022

Skladby Petra Hapky patřily již od šedesátých let k tomu nejstylovějšímu a nejkvalitnějšímu, co se u nás dalo slyšet. Pravidlem bylo spojení jeho silných melodií s výbornými textaři a jedinečnými zpěváky. Nejlepší z nejlepšího je výběr dvanácti písní, které vycházejí pouze na LP. Jedná se o užší výběr největších hitů z 3CD Zlatá kolekce Petra Hapky.

Nejlepší z nejlepšího ukazuje vývoj od roku 1964, kdy Karel Gott velkým hlasem nazpíval Hapkovu Malou píseň na slova Petra Rady. Další skladby tohoto autora muziky, klavíristy, aranžéra, dirigenta či kapelníka studiových orchestrů otextovali třeba Pavel Vrba nebo Zdeněk Rytíř pro Waldemara Matušku, Václav Neckáře či Karla Zicha. Spolupráce s textařem Michalem Horáčkem byla zásadní a vzešly z ní hity pro osobnosti, jako jsou Hana Hegerová nebo Richard Müller.

Je tedy zjevné, že skladatel nebyl fixován jen na úzký okruh témat, textařů a vokalistů. Jeho nápadité a nejčastěji baladické songy představovaly důležitý kus repertoáru mnoha výrazných hlasů naší populární muziky. Součástí sestavy mimořádných skladeb jsou také nezapomenutelné duety s Hanou Hegerovou, Lucií Bílou a Janou Kirschner.

Hapkův průkazný talent, elegantní zjev nebo muzikantský zpěv po několik desetiletí spoluvytvářely podobu českého popu nejvyšší kvality. Tuto kompilaci pro vinylovou podobu sestavil hudební publicista a rozhlasový dramaturg Miloš Skalka a je opatřena remasterovaným zvukem, průvodním textem a dokumentárními fotografiemi.

Tracklist: Malá píseň / Kázání v kapli Betlémské / Žít, jen žít / Pohrdání (Zpověď herečky) / Píseň pro Joriku / Kdybych byl malířem / Klaudie / Levandulová / Štěstí je krásná věc / Dívám se, dívám / Kocour se schoulil na tvůj klín / Bude mi lehká zem