Zlata Adamovská tvrdí: Umím si říct o peníze
Zdroj: herminapress

Zlata Adamovská tvrdí: Umím si říct o peníze

Vytvořeno dne 28.03.2024

Zlata Adamovská s Taťjanou Medveckou se poperou o jednu roli seriálu Vytoč mého agenta. Taťjana Medvecká přijala hlavní roli ve filmu renomovaného českého režiséra Petra Zelenky. Po slovní potyčce s Andreou (Martha Issová) ale roli odmítne, čímž dostane celou agenturu do prekérní situace, protože natáčení má začít velice záhy. Jiří (Kryštof Hádek) se snaží situaci zachránit tím, že pro daný projekt nadchne jinou českou divu – Zlatu Adamovskou. Tím ovšem znovu zažehne plamen letité rivality mezi herečkami.

„To se určitě stát může. Je to vlastně běžná praxe castingů, na které nás oslovují. Někdy se stane, že role vyjde, a někdy, i když se vám scénář třeba hodně líbí, to jako na potvoru nedopadne. To je život,“ říká Medvecká. S Adamovskou si ale prý do zelí nikdy nelezly. „Paradoxně se Zlatkou jsme se při práci skoro nepotkaly. Ona byla na Vinohradech, já jsem pořád v Národním. Napadá mě snad jen jedna jediná televizní detektivka, ale jinak jsme se míjely. A nikdy jsme se nedělily ani o milence, protože já jsem nikdy ani žádného neměla. Takže i když tady jsme za konkurentky, je to pro nás příjemné už proto, že si nesaháme do nějakých starých ran ani bolestí, protože jsme si nikdy nic zlého neudělaly,“ kvitovala výběr své herecké partnerky Taťjana Medvecká.

Zatímco v seriálu se obě nechávají zastupovat, ve skutečnosti ani jedna z hereček agenta nemá a mít nechce. Na rozdíl od mnohých kolegů nemají problém si stanovit podmínky a říct si o peníze. „Mně tyhle věci nedělají a nikdy nedělaly problém. Člověk musí znát svou cenu a míru toho, kam až může zajít, aby třeba o tu roli nepřišel. Já se nepřeceňuji ani nepodceňuji,“ říká sebejistě Zlata Adamovská.

 Ani Taťjana Medvecká o změně přístupu zatím neuvažuje. „Možná jsem konzervativní, ale jsem celý život zvyklá si všechno zařizovat sama. Třeba Jirka Lábus říkal, že nikdy žádného agenta neměl, a teď si to moc pochvaluje a říká, že ho měl mít dávno. Každý má jinou zkušenost, já zatím tuhle zkušenost nemám,“ říká.

 I když mají za sebou obě bohatou kariéru, ani jim se castingy nevyhýbají. „Je to různé, někdy jsem oslovena přímo, což je samozřejmě potěšující, protože je hezké mít pocit, že o mně vědí nebo že vědí, proč mě chtějí. Ale někdy samozřejmě jdu na casting. Beru to tak, že to k naší profesi patří, a poznám tak nové lidi. Někdy jsou castingy dost nepříjemné, co si budeme povídat. Když jdete někam na casting a musíte říct: Dobrý den, jsem Táňa Medvecká, je mi sedmdesát, takhle vypadám z profilu, takhle zepředu, zezadu… To si připadáte jako úplnej blbec,“ směje se Medvecká.