Zlatý Krpálek sundá snubák snad jen pilkou na železo! Manželka může být v klidu
Zdroj: TV Prima

Zlatý Krpálek sundá snubák snad jen pilkou na železo! Manželka může být v klidu

Vytvořeno dne 02.09.2021

Přestože při soutěžích ani tréninku by prstýnek nosit neměl, jeho klouby na rukou jsou tak zdeformované, že judista Lukáš Krpálek nemá na vybranou

„Každý sport, který se dělá na vrcholové úrovni, bolí. Když se vrátím ze soustředění a dávky jsou obrovské, bolí i objetí. Někdy i lítají ven klouby na prstech. Chci se soupeře držet za každou cenu, a soupeř se chce vytrhnout, tak se občas stane, že články povolí a kloub vyjede. Stalo se mi to asi pětkrát nebo šestkrát. Prsty bolí dlouho, dva i tři měsíce. Už nesundám snubní prstýnek. Čtrnáct dní před olympiádou jsem si pochroumal prsteníček, druhý den už jsem ten prstýnek nemohl sundat. Cvičil jsem s prstýnkem, na tréninku jsem se pral s prstýnkem, což nemůžeme. Zkusil jsem manželce říct, že ho budu muset asi přeříznout kvůli olympiádě, s tím jsem doma ale neuspěl. Dělal jsem maximum pro to, abych ho sundal, což se nakonec podařilo. Po olympiádě jsem ho tam přes bolest narval – a už ho zase nesundám. Klouby jsou zdeformované,“ vysvětlil Krpálek.

Manželka se mu za bolest ale dokáže revanšovat. „Manželka si mě získala jídlem. Kamkoli jsem jel, měl jsem napečeno, navařeno, měl jsem speciální zavazadlo na jídlo. Dodneška jsem ale manželce nevysvětlil, že nejsem na sladké,“ směje se Krpálek, který se po olympiádě na čas vrátil ke své původní profesi, truhlařině. „Práce se dřevem mě moc baví, mám vybavenou dílnu, abych se tomu mohl věnovat. Švagrové jsem udělal plot,“ pochlubil se v 7 pádech Honzy Dědka.