Zpěvačka Dita Hořínková s ortézou a malý Tarzan o berlích. A to je pár dní před premiérou…
Zdroj: herminapress

Zpěvačka Dita Hořínková s ortézou a malý Tarzan o berlích. A to je pár dní před premiérou…

Vytvořeno dne 01.04.2024

Jako v lazaretu to vypadalo před zkouškou muzikálu Tarzan v Divadle Hybernia. Představitelka matky Kaly Dita Hořínková pajdala s nohou v ortéze, a za ní šel o berlích malý Tarzan Jakub Barták. A to je za necelý týden obnovená premiéra.

„Užívala jsem si krásnou lyžovačku a sklouzla jsem po ledovce. Vypadalo to nevinně, ale ráno už jsem se nepostavila na nohu. Zradilo mě koleno. Mám ale super ortézu a ta mi drží nohu v „haptáku. Nedá se nic dělat. Režisér Libor Vaculík mi jde naproti a upravil některé scény, že například nemusím lézt až nahoru na skály,“ usmívala se Dita Hořínková, které se v závěsu belhal o berlích představitel malého Tarzana. „Já mu řekla, že se opičí po mámě.“

Při první premiéře Tarzana v roce 2019 hrál Ditě Hořínkové malého Tarzana její syn Viktor Antonio. A zpěvačce se díky tomu vrací hodně vzpomínek. „S Viktorem jsme si v obýváku hráli na opice a zkoušeli roli. Dneska je Viktorovi 15 let a už by spíš aspiroval na velkého Tarzana. Režisér Vaculík se mému Viktorovi tenkrát poklonil, protože byl úplně paf z toho, jak jsme to doma nazkoušeli. Máma a syn v civilu a opičí máma a její lidský syn Tarzan na jevišti, to mělo také u diváků ohlas.“

Dita Hořínková svoji roli opičí matky Kaly miluje, je pro ni srdeční záležitostí. „Srdcovka je to pro mne i z toho důvodu, že za moji roli Kaly jsem byla nominovaná na Thalii. Na první premiéru přijel také zástupci od Disney společnosti a Phila Collinse a tenkrát uvedl, že Kala v mém podání je srdcem celého představení. Tak to jsem zaplesala,“ uvedla Dita Hořínková a dodala, že v premiérovém hledišti rozhodně nebude chybět syn Viktor Antonio, určitě dojde i starší syn Filip Antonio, přijde manžel a vezmou sebou i babičku.

Již od 4. dubna se v Divadle Hybernia znovu odehraje jeden z nejznámějších dobrodružných a milostných příběhů dokreslený poutavou scénou, kostýmy a hudbou Phila Collinse. V rolích Tarzanů se představí Peter Pecha a Robert Urban. Roli Kaly si zahrají Jana Zenáhlíková a Dita Hořínková, role  Kerchaka pak Josef Vojtek a Marian Vojtko. V roli Jane se alternují Ivana Korolová a Petra Vojtková.