Kubišová po operaci střev: Bylo tam podezření na rakovinu, přiznala Marta
Zdroj: herminapress

Kubišová po operaci střev: Bylo tam podezření na rakovinu, přiznala Marta

Vytvořeno dne 11.08.2022

Před pár dny šlo zpěvačce Martě Kubišové (79) o život, když ji vezli do nemocnice s protržením střev. Naštěstí se dostala včas do péče lékařů a ti ji zachránili. Postoupila náročnou operaci, ze které se stále zotavuje. Podezření padlo i na rakovinu a Kubišová ještě nemá vyhráno.

Po operaci zpěvačka podstoupila různá vyšetření. „Bylo tam podezření na rakovinu, takže mě skvělí lékaři v Nemocnici Na Homolce pořádně proklepli. Dostala jsem zrovna výsledky s tím, že o rakovinu nejde, tak mám nesmírnou radost,“ svěřila se Blesku Marta s úsměvem.

Perforace střev je vážná věc a Kubišová nyní musí dodržovat přísnou dietu. Jedná se o takzvanou bezezbytkovou dietu. „No, je to strašné. Nesmím maliny, jahody, nic, co má pecičky. Jím hodně kaše a moc si na tom nepochutnám. Zrovna teď jsem měla jablečné pyré, jak mívají malé děti,“ dodala sklesle zpěvačka s tím, že už se těší na pořádné jídlo.

Bezezbytková dieta spočívá v tom, že se pokrmy upravují do měkka, tedy se mixují, pasírují, melou či je ochuzená také o ořechy, různá semínka či kořeněná a pikantní jídla. Pokrmy se ani nepřipravují na tuku.

Kubišová je nyní doma v domácím léčení a čeká ji vyndání stehů. Během dne hodně odpočívá a snaží se co nejvíc spát.