Festival Krásný ztráty Live otevřou své brány již tento pátek. Program je nabitý
Zdroj: Se svolením Krásný ztráty Live

Festival Krásný ztráty Live otevřou své brány již tento pátek. Program je nabitý

Vytvořeno dne 11.08.2022

Na jednom z nejmalebnějších míst v Česku, kde se pravidelně hraje dobrá hudba, tedy na statku Všetice na Benešovsku, je všechno připraveno, aby tu v pátek 12. srpna otevřel své brány další ročník dvoudenního festivalu Krásný ztráty Live.

Šestý ročník Krásných ztrát Live zahájí v pátek od 17 hodin svou strhující one-man show Circus Ponorka, projekt kytaristy a zpěváka Honzy Ponocného, dlouholetého kapelníka doprovodných bandů Ivana Krále či Mekyho Žbirky. V pátek dále uvidíme kapelu Votchi a po ní slovenskou legendu Pavola Hammela, jenž s kapelou Prúdy zavzpomíná na jedno z nejvýznamnějších alb československé populární hudby Zelená pošta. Poté přijde první koncertní čas hudebního garanta Krásných ztrát Live Michala Prokopa, který s kapelou Framus Five představí nejen písně z posledního alba Mohlo by to bejt nebe..., ale nezapomene samozřejmě ani na svoje desetiletími prověřené hity. Noční časy budou patřit dvěma vpravdě legendárním kapelám vzniklým v 80. letech, Vltavě a Lauře a jejím tygrům.

Sobotní program zahájí ve 14 hodin Jan Burian se svojí novou rockovou kapelou a o zhruba hodinu později naváže sólovým blokem jeho bývalý kolega z populární dvojice, písničkář Jiří Dědeček. Poté se začne hlavní scéna opět pozvolna zalidňovat, nejprve Michal Prokop Triem, ve kterém naši pěveckou hvězdu doprovodí její dlouholetý spoluhráč, houslista Jan Hrubý, a nástupce Luboše Andršta na postu kytaristy Pavel Marcel. Sobotním hostem od našich východních sousedů bude slovenský bluesman a jazzman č. 1 Peter Lipa. Večerní festivalové časy pak obsadí Janek Ledecký, populární kapela Tata Bojs a ve finále roztančí všetický areál Los Made In Barcelona, odvázaná mezinárodní kapela vzniklá v ulicích katalánské metropole. Po oba dny poběží paralelně s hlavní scénou program „festivalu na festivalu“ Všetická jízda, určeného pro alternativní kapely, mezi nimiž letos budou mj. Kill The Dandies!, Krch-off, Jiříkovo vidění nebo Ľahká múza.

Nehudební program, který sklidil na minulých ročnících mimořádný ohlas, se soustředí na nové Echo scéně v Hodovně. Návštěvníci budou moci být přítomni živému podcastu Šídla a Dobrovského, diskusnímu programu Salon Echo a také již druhému společnému vystoupení publicisty Jiřího Peňáse a spisovatele Jáchyma Topola. Letos má podtitul 60 polibků pro Jáchyma Topola, přičemž číslovka v názvu symbolizuje protagonistovy letošní narozeniny. Představení dvou mužů v nejlepších letech bude prošpikované historkami z jejich bohatého a pestrého života, ale hlavně literárněhistorickou výpravou.

Ubytování přímo na statku a v backstage maringotkách je již vyprodané. Zbývá ještě posledních pár balíčků ubytování ve skautských stanech se vstupenkou. Ty jsou novinkou letošního roku pro ty návštěvníky, jimž v těle bije srdce dobrodruhů, ale zároveň jsou zvyklí na jistou míru komfortu. Pohodlí pro každého návštěvníka je ostatně prvořadým cílem pořadatelů festivalu. To se odráží i do letošní nabídky znamenitého občerstvení, ve kterém nebude chybět ani zmrzlina. Té bude jistě potřeba dostatek, neboť meteorologové hlásí na festivalový víkend krásně, skutečně letní počasí. Jestliže v minulých letech někteří novináři referovali o Krásných ztrátách Live jako o „nejkrásnějším hudebním festivalu v Česku“, jsme si jisti, že toto absolutorium udržíme i v letošním roce.