Burleskní tanečnice Tosca Rivola: Táta z Brna, máma ze Švýcarska, Tosca narozená na Havaji
Zdroj: Se svolením Playboy

Burleskní tanečnice Tosca Rivola: Táta z Brna, máma ze Švýcarska, Tosca narozená na Havaji

Vytvořeno dne 23.03.2023

Právě vychází dubnový Playboy, na jehož titulní straně pózuje Tosca Rivola. Tosca se narodila na Havaji. Její otec je přitom původem z Brna a matka pochází ze Švýcarska. Své dětství a dospívání Tosca prožila v Praze.

V osmnácti letech se rozhodla využít naplno svůj potenciál a přestěhovala se do Los Angeles, kde vystudovala univerzitu. Již během studií se začala usilovně věnovat akrobacii na „cyr wheel“ v kombinaci s prvky burleskní show. O několik let později se zúčastnila mistrovství světa v gymnastice – v disciplíně cyr wheel. Objevila se také v americké verzi časopisu Rolling Stones.

V současnosti je mezinárodně uznávanou umělkyní – její show zahrnují cyr wheel, práci s bičem a klasickou burlesque. V show, které sama režíruje, ráda znázorňuje a ztvárňuje ženy mimo mainstreamovou kulturu. Úzce spolupracuje s Ditou Von Teese, se kterou vystupuje v její celosvětově známé show Glamonatrix. Minuly rok tato show zavítala i do Prahy. Show v Hudebním divadle Karlín byla dva večery po sobě beznadějně vyprodaná.

Tosca se začátkem března přestěhovala z Los Angeles do Evropy, konkrétně do Londýna. „Ve West Endu mě čeká nová show, kterou budu režírovat. Jsem z této nové životní etapy nadšená,“ řekla Tosca a dodala: „Také budu blíže své rodině v Praze, což je pro mě velmi důležité!“

Pro Playboy nafotila Tosca odvážné snímky pod taktovkou renomované fotografky Veroniky Marx v jejím londýnském fotoateliéru s podtitulem Glamour se špetkou nebezpečí.