Herce Štěpána Kozuba skoro nepoznáte. Poprvé hraje ve filmu o zvířatech
Zdroj: Se svolením Helena Váňová Production

Herce Štěpána Kozuba skoro nepoznáte. Poprvé hraje ve filmu o zvířatech

Vytvořeno dne 22.03.2023

Film Gump - pes, který naučil lidi žít se dočkal pokračování. Děj druhého dílu sice lehce naváže na díl první, nicméně půjde o zcela jiný, nový příběh. To naznačuje i skutečnost, že se ve filmu objeví Gumpova sestra z prvního dílu, jíž si pes Gump pojmenuje na Kytičku. V Gumpovi 2 se diváci mohou těšit na herce z prvního dílu, jako například Bolka Polívku, Richarda Krajča nebo Karla Rodena, režisér F. A. Brabec ale obsadil i herce, kteří s prvním dílem nic společného nemají.

Kostýmní zkoušku má za sebou oblíbený herec Štěpán Kozub, kterého, jako jediného čeká negativní role, ovšem s komickými prvky. Právě on bude páníčkem Gumpovy sestry. Jenny je nalezencem zachráněným ze špatných podmínek v romské osadě na Slovensku. Producent filmu Filip Rožek ji objevil v útulku v Rožňavě. Poté, co ji odvezl do Čech, se její paničkou stala Rožkova maminka. Jenny je roční štěně.

"Je to vlastně poprvé, co hraji ve filmu o zvířatech a se zvířaty," svěřil se Štěpán Kozub. "Můj vztah ke zvířátkům je veskrze pozitivní, mám je moc rád, takže se opravdu těším. A taky mě baví můj kostým, paruka, maska. Rád jsem ve svých rolích jiný než ve skutečnosti." Na otázku, jestli ho nemrzí, že právě on nemá moc pozitivní roli, reagoval: "Někdo to prostě zahrát musí. Navíc, proti komu by ten kladný hrdina bojoval?"

Jako u prvního dílu, i tentokrát vznikla nejprve kniha. Ta spatří světlo světa před Vánocemi, zatímco na film Gump 2 si fanoušci poetického rodinného filmu musí počkat do první čtvrtiny roku 2024. Těšit se mohou i na audioknihu v interpretaci Ivana Trojana.