Mrazivé sebepoškozování v Ulici: Co udělá se Žofií mámino citové vydírání?
Zdroj: TV Nova

Mrazivé sebepoškozování v Ulici: Co udělá se Žofií mámino citové vydírání?

Vytvořeno dne 23.03.2023

Jedním z témat, které je čím dál aktuálnější, je téma duševního zdraví mladistvých a mladých lidí obecně. V Ulici, v příběhu Klímových (Hana Baroňová, Filip Čapka), se jedná o sebepoškozování teenagerů, kteří se ocitli ve složité životní situaci, již nedokážou psychicky zvládnout.

Video soubor

Michalova (Karel Klement) kamarádka Žofie (Kateřina Ujfaluši) je už několik měsíců pod permanentním tlakem kvůli rozpadu manželství rodičů (Marcela Rojíčková, Tomáš Petřík). Jejich válka na ni doléhá čím dál víc, máma ji citově vydírá, aniž by si to uvědomovala. Snaží se s ní trávit co nejvíce času, ale svou pozorností ji přímo dusí. Nenechá ji nadechnout se, mít čas jen pro sebe. Navíc neustále nasazuje na manžela, Žofiina tátu, což nešťastné Žofii na klidu a pohodě opravdu nepřidá. Není divu, že situaci doma už přestává zvládat.

Přes měsícem to došlo tak daleko, že se poprvé tajně pořezala, aby se jí alespoň na chvíli ulevilo. Přestože se sama utvrzovala v tom, že to bylo jen výjimečně a už to podruhé neudělá, opak je pravdou. Je to tu zase – Žofiino zoufalé volání o pomoc, které přede všemi tají. Jak zle na tom je? Jak se plnou rychlostí rozjede její vlak do pekel?

 

Zdroj: TV Nova