Srdeční záležitost Lucie Bílé. To není jarní vzplanutí, ale nový muzikál plný hvězd
Zdroj: herminapress

Srdeční záležitost Lucie Bílé. To není jarní vzplanutí, ale nový muzikál plný hvězd

Vytvořeno dne 23.03.2023

Pražské Divadlo Lucie Bílé se připravuje na další hudební premiéru. Po úspěšných komediích Láska je láska a Maminy uvede muzikál Srdeční záležitost americké písničkářky Amandy McBroom. Muzikálová novinka, jejíž stěžejním motivem je krize středního věku, bude mít premiéru v Den české státnosti 28. září 2023 a v hlavní roli představí zlatou slavici a majitelku divadla Lucii Bílou.

Hlavní hrdinkou muzikálu Srdeční záležitost (v originále Heartbeats The Musical) je Annie – žena v domácnosti, která v jeden den oslaví čtyřicáté narozeniny i dvacáté výročí svatby. Do svého muže Steva se zamilovala na první pohled a oba se milují i o dvacet let a dvě děti později. Jen zapomněli, jak to tomu druhému říci.

Autorka muzikálu Amanda McBroom se dostala na vrchol popových žebříčků s hitem „The Rose" oceněným mnoha cenami Grammy. Z šestnácti svých písní vytvořila příběh ženy, která stojí tváří v tvář krizi středního věku a s obrovským nadhledem a humorem se zamýšlí nad odvěkou hádankou zvanou „sebepoznání".

Českou premiéru muzikálu Srdeční záležitost uvede Divadlo Lucie Bílé v překladu Adama Nováka 28. září 2023. „Muzikál Heartbeats je jedním z mála, který jsem neviděl. Ale když začala být poptávka po komorních muzikálech, oslovoval jsem spřátelené agentury v New Yorku a v Londýně s žádostí o doporučení. Samozřejmě jsem se musel doslova brodit spoustou titulů, z nichž se většina nehodila pro české publikum. Byly příliš „americké“. V tom sítu mi nakonec uvázly dva tituly: Motherhood – Maminy, které již Divadlo Lucie Bílé s úspěchem uvádí, a Heartbeats – Srdeční záležitost. Oslovilo mě to univerzální téma krize středního věku a únava letitého manželství. A samozřejmě i skvělá hudba Amandy McBroom. Závěrečnou píseň The Rose, která poprvé zazněla ve stejnojmenném filmu v podání Bette Midler, asi zná většina našich diváků,“ říká o muzikálu autor českých textů Adam Novák.

Hlavní roli Annie ztvární bez alternace zpěvačka Lucie Bílá. Role jejího manžela Steva se ujme Denny Ratajský, který v Divadle Lucie Bílé již účinkuje v muzikálu Láska je láska, v alternaci s Robertem Jíchou, sólistou muzikálového souboru Městského divadla Brno. V rolích, které symbolizují mladší alter ego ústředního páru, se představí tváře oblíbené z muzikálů Láska je láska i Maminy, a to Markéta Schimmerová Procházková, Markéta Poulíčková a Marco Salvadori. Diváci se mohou těšit také na Petera Pechu, který v divadle aktuálně působí v hudební komedii Slaměný klobouk. V dalších rolích se pak objeví například Kateřina Pechová, Tereza Hálová, Josef Fečo nebo Martin Schreiner.

„Musím se přiznat, že z muzikálu Srdeční záležitost jsem opravdu nadšená. Bude to zase trochu jiné představení, než naše předchozí komedie Láska je láska a Maminy, ale bude to neméně skvělé. Téma vztahů jedné rodiny bude jistě mnohým blízké. Navíc jsem se opět obklopila úžasným tvůrčím týmem a hereckými kolegy, se kterými je radost pracovat a je nám spolu dobře. Věřím, že se nám podařilo vybrat další báječný muzikál, který se stane srdeční záležitostí nejen pro nás, ale i pro naše diváky,“ těší se na nový projekt majitelka divadla a producentka Lucie Bílá.

V rámci příprav Srdeční záležitosti vsadila producentka Lucie Bílá na realizační tým osvědčený z předchozích projektů divadla. Ten tvoří režisér Antonín Procházka, choreografka Ivana Hannichová a kostýmní výtvarnice Michaela Horáčková Hořejší. K týmu se stejně jako tomu bylo u předchozího muzikálu Maminy připojí také světově uznávaný scénograf Petr Hloušek a hudebník Petr Ožana, který se ujme hudebního nastudování celého díla.

Zdroj: Divadlo Lucie Bílé