Proč nikdy nedostane „titulku“ v Rusalce? Operní diva Ester Pavlů nabízí jiné kousky, kde exceluje
Zdroj: herminapress

Proč nikdy nedostane „titulku“ v Rusalce? Operní diva Ester Pavlů nabízí jiné kousky, kde exceluje

Vytvořeno dne 23.03.2023

Ačkoliv mezzosopranistka Ester Pavlů vyrůstala v rockově – bigbítové hudební rodině, srdce jí táhlo vždy k opeře. Proto není divu, že se uznávaná operní pěvkyně podílí také na divadelní verzi Dvořákovy Rusalky.

„Oslovil mě můj pedagog Vladimír Chmelo, jestli bych s ním do tohoto projektu šla. A protože mi role Kněžny není cizí, kývla jsem. Kněžnu jsem hrála v plzeňské opeře, potom jsem s ní debutovala v bratislavském Národním divadle a minulý rok jsem jí zpívala v projektu Kultura pod hvězdami,“ nastínila Ester Pavlů svůj život s postavou Kněžny z Rusalky.

Dvořák a Rusalka patří mezi oblíbené autory a opery Ester Pavlů, ale má to jeden háček! „Nic proti Rusalce, je to nádherné dílo, ale nejsem soprán, tak titulní roli Rusalky v životě zpívat nebudu,“ smála se operní diva a dodala: „Mám i jiné kousky, které mám ráda, jako Carmen, kterou zpívám v Národním divadle či díla od Verdiho, Pucciniho a tam se můj mezzosoprán plně uplatní.“

Inscenace Rusalky v produkci Opera lidem bude mít premiéru 24. 3. 2023 od 19 hodin v Divadle Hybernia.

Nejhranější česká opera s multimediálními projekcemi vynikne předními pěveckými výkony – sólisté jsou prototypy svých rolí a s úspěchem je ztvárňují na různých českých i zahraničních scénách (Národní divadlo, Metropolitní opera v New Yorku a další).  Účinkují: Tereza Mátlová (Rusalka), Daniel Hůlka (Vodník), Andrea Kalivodová (Ježibaba), Ester Pavlů (Cizí kněžna), Peter Berger (Princ), Vladimír Chmelo (Hajný).