Červenec na Jatkách78: Velké návraty i mladé cirkusové soubory
Zdroj: archiv Jatka78

Červenec na Jatkách78: Velké návraty i mladé cirkusové soubory

Vytvořeno dne 25.06.2020

Po zákazu pořádání kulturních akcí vlivem koronaviru obnovila svoji činnost i nezávislá divadelní scéna v pražských Holešovicích. Většinu svého programu Jatka78 přesunula na venkovní Letní scénu v Pražské tržnici, kde se hraje od konce května. V hraní podvečerní oblohou Jatka78 pokračují také v červenci, kdy přivítají umělce z řad stálého repertoáru i hosty. 

Letní scéna Jatek78 oživí Pražskou tržnici také v červenci.

Hned několik večerů bude věnováno improvizaci. Vystoupí mladý soubor My kluci, co spolu chodíme. Svůj Stand’artní kabaret si již 2. července připraví také oblíbená VOSTO5. Na repertoár divadla se během letní sezóny vrátí také soubor 11:55, který uvede improvizační show Bez domluvy.

Hostovat na Jatkách78 bude rovněž taneční soubor 420PEOPLE& kapela PleaseTheTrees, kteří uvedou inscenaci TheWatcher speciálně upravenou pro venkovní hraní. Tanečním rytmům a skvělé hudbě bude patřit také večer pojmenovaný SummerStageSounds. Pod názvem Tripleshot Jam v něm vystoupí v něm tanečníci z DEKKADANCERS a Laterny magiky Ondřej Vinklát, Alex Sadirov, Libor Kettner či saxofonista Lukáš Dittrich a DJ NOX. Profi tanečníci však tentokrát usednou za mixážní pult, bicí a klávesy a tanec bude na divácích!

Letní tradicí již na Jatkách78 bývá vystoupení mladých novocirkusovýchcompanies, které tvoří studenti či absolventi zahraničních novocirkusových vysokých škol. Cink Cink Cirkpo třech letech na Jatkách78 uvede inscenaci Dukto. V souboru vystupuje například žonglér Filip Zahradnický, kterého diváci znají z představení Cirku La Putyka MemoriesofFools a který letos získal dvě prestižní ceny v rámci festivalu Cirque de Demain. FeeltheUniverse představí novinku Vlez v les, spojuje v ní nový cirkus a masky a je volně inspirována charaktery zvířat.