Co se skrývá za vraždou exekutora?
Zdroj: TV Nova

Co se skrývá za vraždou exekutora?

Vytvořeno dne 27.01.2022

 

Z mrtvého muže v drahém obleku ležícího ve vysoké trávě se vyklube exekutor Vladimír Horák. Třetí případ s názvem Spirála zavede tým vyšetřovatelů seriálu Odznak Vysočina nejen do rodin lidí, kteří dlužili peníze, ale také třeba do nevěstince.

„Je pro mě fakt strašně zajímavé zjišťovat, jak to funguje. Jak se autoři scénářů rozhodují, co už má z příběhu divák vědět, a postava detektiva ještě ne anebo naopak. Kdy už detektiv ví, kdo je vrah, ale způsob vyprávění vyžaduje ještě držet napětí a divákům to nevyzradit,“ říká o svojí postavě Karla Šmída Michal Suchánek.

Mladá dívka (Andrea Daňková), která mrtvolu při procházce se psem objevila, bydlí v penzionu asi dva kilometry od místa nálezu a Skálová s Vlčkovou se nabídnou, že ji odvezou domů. To ještě netuší, že se přímo tam dostanou k první stopě – Horákově autě zaparkovaném před penzionem. Majitelka penzionu (Dana Černá) pronajímá dívkám pokoje a samozřejmě „nemá přehled o tom, kdo je navštěvuje“. I přesto odjíždějí obě kriminalistky s cenným poznatkem – Horák tam velmi často jezdil, a poslední dobou v doprovodu hezké černovlásky.

Kriminalisté se kromě této tajemné slečny zaměří i na jeho manželku (Petra Špindlerová), která přijde ohlásit manželovo zmizení, a mimo podezření nejsou ani rodiny dlužníků či bývalé milenky. Podezřelých i motivů je zkrátka celá řada. Šlo o žárlivost, pomstu, neschopnost splácet, zhrzenou lásku nebo loupežnou vraždu?

Na třetí epizodu ze seriálu Odznak Vysočina s názvem Spirála se mohou diváci těšit dnes ve 20:20 v TV