Poprvé v historii světová star dabovala českého herce. Tím vyvoleným je Jiří Dvořák
Zdroj: herminapress

Poprvé v historii světová star dabovala českého herce. Tím vyvoleným je Jiří Dvořák

Vytvořeno dne 22.03.2023

To se hned tak někomu nepoštěstí, aby českého herce dabovala světová hvězda. To se podařilo Jiřímu Dvořákovi, kterého pro světová představení hudební show Vivaldianno, namluvil herec světové velikosti Pierce Brosnan.

„Jsem rád, že se klasická hudba popularizuje tímto způsobem. Já osobně jsem například na Vivaldim začínal s poslechem vážné hudby a nebyl jsem sám. Musím říct, že to byla velká čest, když mě Michal Dvořák oslovil ke spolupráci na Vivaldiannu. Je to zážitek. To přijdete z představení domů a máte chuť si tu muziku pustit znovu,“ uvedl herec Jiří Dvořák na technické zkoušce Vivaldianna v Divadle Hybernia.

Video soubor

Záběr z technické zkoušky projektu Vivaldianno The Show. Zdroj : Aplausin.cz

Producent a hudebník Michal Dvořák dodal: „Je to poprvé v historii, co Pierce Brosnan dělal dabing. Také to bylo poprvé, co Brosnan daboval českého herce, vždycky to bylo obráceně. Krásné by bylo, kdyby Pierce Brosnan přijel na premiéru. Sice jsme ho zvali, ale on od covidu točí už čtvrtý film, tak to časově neklaplo. Jinak herec Prahu zná, byl tu několikrát i s rodinou.“

Úspěšná hudební show Vivaldianno, která originálním způsobem propojuje hudbu geniálního skladatele Antonia Vivaldiho s jeho výjimečným osudem a zázraky moderních technologií a která zazářila ve třiceti světových metropolích, zakotvila v pražském Divadle Hybernia. Na podiu se představí špičkoví hudebníci jako je například violoncellistka Terezie Kovalová, houslistka Martina Bačová, kytarista Jiří Janouch nebo houslový virtuos Jiří Vodička. V představení promlouvá řada hlasů oblíbených českých herců. Kromě Jiřího Dvořáka diváci uslyší Pavlu Tomicovou, Petra Štěpánka, Vilmu Cibulkovou, Petra Olivu, Kryštofa Hádka a další.

Světová premiéra projektu Vivaldianno The Show se uskuteční 31. března v Divadle Hybernia.

Zdroj : Autorský článek