Herci a dabéři přišli dát poslední sbohem kolegovi Pavlovi Vondrovi
Zdroj: herminapress

Herci a dabéři přišli dát poslední sbohem kolegovi Pavlovi Vondrovi

Vytvořeno dne 12.01.2024

Dnes se rodina, přátelé a kolegové z branže naposledy rozloučili s hercem a dabérem Pavlem Vondrou. Zemřel ve věku 54 let. Jeho hlasem promlouval Hugh Grant, Tom Cruis či postava Steva v seriálu Beverly Hills. Obřad se konal v Obřadní síni v Motole.

Rozloučit se přišli herec Radek Kuchař, Daniel Krejčík, Bára Fišerová, Aleš Cibulka a Michal Jagelka, Michal Holán, Zdeněk Hruška. Dorazili také herci  z Divadelní společnosti Háta Olga Želenská, Ivana Andrlová, Adéla Gondíková, Martina Hudečková. Nechyběla ani dabérka René Slováčková a její otec Felix Slováček. Slováčkova dcera si loni vzala za manžela Vondrova vyženěného syna.

Pavel Vondra zemřel na Nový rok. Smutnou zprávu oznámila na sociální síti jeho kamarádka Mirka Součková. „Velice nerada a s velkým zármutkem píšu tyhle řádky. Opustil nás navždy náš kamarád, dobrý herec a dabér a především laskavý člověk Pavel Vondra. Je mi to neuvěřitelně líto. Soucítím s jeho rodinou a prosím všechny, vzhledem k této velmi bolestivé ztrátě, jménem jeho milující ženy a rodiny o zachování piety.“

Pavel Vondra hrál v Divadelní společnosti Háta, objevil se také v epizodních rolích v Kameňáku 2 a Kriminálce Anděl. Svůj herecký talent uplatňoval hlavně v dabingu.