Herec Jan Šťastný málem přišel o život! Z vyprávění doslova mrazí!
Zdroj: herminapress

Herec Jan Šťastný málem přišel o život! Z vyprávění doslova mrazí!

Vytvořeno dne 15.11.2023

Herec Jan Šťastný přiznal, že moc nechybělo a jeho život mohl skončit předčasně. Snad jen nomen omen způsobil, že Jan Šťastný přežil bez následků mladickou nerozvážnost, které se dopustil během natáčení pohádky Za humny je drak.

„Točili jsme v zatopeném lomu kousek od Vyškova. Byl jsem v pubertě, frajeřil jsem a potřeboval jsem se předvést. Perfektním kraulem jsem doplaval ke skále, všichni z té asi desetimetrové výšky skákali po nohou, ale já jsem si řekl, že skočím po hlavě. Vylezl jsem nahoru, tam jsem se vyděsil, ale skutečně jsem po hlavě skočil dolů. Dopadl jsem na hladinu, najednou rána jako z děla, pak nevím nic a najednou mě zebou nohy. Narazil jsem totiž hlavou do skály, ztratil jsem vědomí, zůstal jsem hlavou dolů a z vody mi koukala jen chodidla. A jak nad hladinou foukal vítr, tak mě to probralo. Zjistil jsem, že ze mě teče proud krve. Od té doby do vody neskáču,“ zavzpomínal na okamžik, kdy se podruhé narodil, Jan Šťastný.

Během natáčení této pohádky se také poprvé v životě opil. „Bylo mi šestnáct let, byl jsem chlapec ze zlínského gymnázia a Ivana Andrlová byla superstar. Byla tam scéna, kdy jsem ji měl políbit. Ta scéna způsobila to, že jsem poprvé v životě ochutnal alkohol. Já jsem tak zpanikařil, že mám políbit Ivanu Andrlovou, že jsem se musel zlejt. Ale Ivanka byla chápavá a přestála, že to ze mě táhlo. Dal jsem si fernet. Tenkrát to byla jediná záchrana,“ vzpomíná herec.

Video soubor

Zdroj: TV Prima