Hvězdy na Chodníku slávy ve Zlíně odhalili Tatiana Dyková a Petr a Matěj Formanovi
Zdroj: Se svolením Zlín Film Festival

Hvězdy na Chodníku slávy ve Zlíně odhalili Tatiana Dyková a Petr a Matěj Formanovi

Vytvořeno dne 11.06.2024

Tři nové hvězdy přibyly na Chodníku slávy před Velkým kinem ve Zlíně. Jejich novými majiteli jsou herečka Tatiana Dyková a herci Petr a Matěj Formanovi. Ocenění v podobě hvězd je udělováno osobnostem, které svou filmovou kariéru zahájily ve velmi mladém věku.

40., 41. i 42. hvězda na zlínském Chodníku slávy mají své nové majitele. Za svou hereckou kariéru, která sahá až do jejich dětských let, byli ocenění Tatiana Dyková, Petr Forman a Matěj Forman.

Tatiana Dyková před kamerou poprvé stála už v 15 letech. „Nyní patří k nejvýraznějším osobnostem českého filmu. Za hlavní ženskou roli ve filmu Bohdana Slámy Štěstí získala v roce 2005 Českého lva, nominována byla i letos za vedlejší roli maminky ve filmu Bratři,“ řekla umělecká ředitelka Zlín Film Festivalu Markéta Pášmová.

Bratři Petr a Matěj Formanovi se na plátně objevili již jako osmiměsíční miminka. Jejich nejslavnějšími společným rolemi jsou pak sourozenci z trilogie o rodině Homolků. „Hvězda na Chodníku slávy bude pro oba bratry také předčasným dárkem k jejich srpnovým šedesátým narozeninám,“ doplnila Markéta Pášmová.

Zdroj: Zlín Fiml Festival 2024