Hana Zagorová kvůli nemoci nekoncertuje, ale její písně uslyšíte na zbrusu novém 6CD
Zdroj: herminapress

Hana Zagorová kvůli nemoci nekoncertuje, ale její písně uslyšíte na zbrusu novém 6CD

Vytvořeno dne 14.10.2021

Přestože zpěvačka Hana Zagorová ještě leží v nemocnici a nemohla uskutečnit své naplánované koncerty, můžete si poslechnout alespoň její nové 6CD, které pro své příznivce připravila. Exkluzivní komplet obsahuje sto dvacet písní z úspěšné hudební dráhy.  

Hana Zagorová, jedna z největších hvězd a stálic české populární scény, devítinásobná Zlatá slavice, držitelka diamantové desky za více než deset milionů prodaných zvukových nosičů a členka Síně slávy hudebních cen Anděl, oslavila v září významné životní jubileum. 

Velkou retrospektivu nahrávek z uplynulých dvaapadesáti let nabídne vydavatelství Supraphon v exkluzivním 6CD-Boxu od 15. října pod příhodným názvem Hana Zagorová: 100+20 písní. Jde o výběr, který sestavila sama zpěvačka z nahrávek z let 1968 až 2020 z katalogů Supraphonu, Multisoniku a České televize. Písně jsou v kompletu pěti CD seřazené podle jednotlivých dekád její mimořádné hudební dráhy a shrnují hity a další časem prověřené písně. Šesté cédéčko dokumentuje vydařené duety s mimořádnými partnery, mezi nimiž nechybějí Karel Gott, Štefan Margita, Petr Rezek, Jiří Korn, Drupi či Petr Kotvald a Stanislav Hložek.

Vypočítávat slavné a nezapomenutelné písničky hvězdné zpěvačky je marná snaha. Výroční kompilace Hana Zagorová: 100+20 písní obsahuje průlomové beatové šansony, kvalitní pop, intimní šansony i aktuální skladby, které pro ni složily výrazné osobnosti současné hudební scény: Marek Ztracený, Radůza, Jiří Hradil, Márdi, Ondřej Gregor Brzobohatý nebo Radek Banga.

Komplet 100+20 písní dokládá fakt, že Haně Zagorové se podařilo vytvořit zcela vlastní hudební kategorii, naplněnou vkusem a citem pro sdílená slova. Také proto patří její publikum mezi to nejpočetnější a nejvěrnější. Novinku vydá Supraphon v pátek 15. října 2021 v 6CD-Boxu a také ji nabídnou digitální servisy, jako jsou například iTunes či Supraphonline.