Motocyklista Michek trávil Vánoce bez rodiny: Dakaru obětoval úplně všechno
Zdroj: Archiv Martin Michek

Motocyklista Michek trávil Vánoce bez rodiny: Dakaru obětoval úplně všechno

Vytvořeno dne 28.12.2020

Osud slavné rallye Dakar, která startuje 3. ledna v Saúdské Arábii, byl dlouho na vážkách. Až princ rozhodl, že legendární závod dostane zelenou a nebude kvůli pandemii koronaviru zrušen. Účastníci ale samozřejmě musí dodržovat přísná bezpečnostní opatření. Výjimkou není ani Martin Michek.

Jedna z největší českých nadějí na letošní rallye Dakar, motocyklový závodník Martin Michek, už si svoji karanténu prožil doma v České republice. Po návratu z Dubaje musel zůstat ve svém obytném karavanu a trávil tak bohužel Vánoce bez rodiny. Ano, i tohle musí profesionální sportovec obětovat, když chce být úspěšný. „Bylo to smutné. Koukal jsem na něj jen skrz okna mého karavanu,“ pokyvoval Martin hlavou. Rodině však slíbil, že jim vše vynahradí hned, jak se vrátí ze slavného vytrvalostního závodu, kde loni patřil mezi nejlepší nováčky a jen smůla ho připravila o umístění mezi nejlepší trojkou.

Letos to tak bude mít lehčí v tom, že ví, do čeho jde. Ovšem těžší v tom smyslu, že se od něj logicky očekávají výsledky potom, jakou parádu loni předvedl. Každopádně vy můžete sledovat, jak se mu v písečných dunách povede. Vše podstatné totiž odvysílá stanice SPORT 5, která je jako jediná české sportovní televize šířena zdarma. Pro všechny milovníky Dakaru je to skvělá zpráva! Veškeré informace o tom, jak SPORT 5 naladit a další věci najdete na webových stránkách televize.