Padesátku slaví Michal Hrůza až za tři měsíce, ale slavit začíná už teď
Zdroj: herminapress

Padesátku slaví Michal Hrůza až za tři měsíce, ale slavit začíná už teď

Vytvořeno dne 31.05.2022

Zpěvák a textař Michal Hrůza byl hostem Music Studia Live Frekvence 1. Spolu s kapelou zahrál živě do vysílání hity Pro Emu, Nahoru nebo Píseň kovbojskou. V rozhovoru moderátorům Lubce Ponížilové a Mírovi Michálkovi prozradil, jak plánuje oslavit 50. narozeniny, kdy se dočkáme nového alba a také představil nového člena kapely. Hostem dalšího Music Studia Live Frekvence 1 bude ve středu 6. června od 9 hodin zpěvačka Lenny.

Na oslavu mých krásných 50. narozenin plánuji 3 velké koncerty s kapelou, ženským symfonickým orchestrem Bon Art Pops Orchestra a Kühnovým dětským sborem, takže nás na pódiu bude 120,“ řekl Michal Hrůza. Turné Symphonica se odehraje na nádherných místech, 9. června v zahradě Trojského zámku v Praze, 17. června na zámku Kačina a 24. června na brněnském hradě Špilberk.

S dámským orchestrem se poprvé sešli na koncertě v Rudolfínu, vzpomínal zpěvák. Podle jeho slov to byl naprosto neuvěřitelný zážitek, protože obyčejnou písničku v symfonickém provedení společně pozvedli do úplně jiné dimenze s novými rovinami. Chvíli mu trvalo, než si zvyknul, že hraje nejen s kapelou, ale i s orchestrem, kdy se musí řídit podle pokynů dirigenta. Přiznal se, že se mu stala chyba na Colours of Ostrava, kdy se s orchestrem v jenom songu rozešel, kapela hrála podle něho. Naštěstí to ale dobře dopadlo, song zastavili a on se omluvil, posluchači měli pochopení pro živé vystoupení, tak mu ještě zatleskali.

Při uvádění songu Nahoru Michal Hrůza připomněl, že tuto skladbu v předpremiéře odehrál sám na kytaru v listopadovém Music Studio Live Frekvence 1. Vzhledem k tomu, že šlo tenkrát o naprosto čerstvou novinku, měl text s sebou ručně napsaný na papíru ještě se škrtanci. „Motiv Nahoru je o tom, když je člověk někdy dole, je na tom špatně, tak jediná cesta je nahoru. Měli jsme točit k němu videoklip v Berlíně. Po válce byl zničený, pak ještě byl rozdělen na východní a západní část. Dneska patří mezi velká světová města. Navíc je strašně zajímavý pro naše středoevropské podmínky,“ uvedl jako zajímavost. Přestože vše bylo již připravené, tak nakonec z natáčení sešlo kvůli různým omezením. Naštěstí z nafocených lokací sestříhali alespoň klip, podle zpěváka i tak video z fotek s dopsaným textem funguje velmi dobře. A protože je prý líný, tak to tak už nechá.

V rámci návštěvy na Frekvenci 1 Michal Hrůza představil nového člena kapely, muzikanta Honzu Horáčka, který dříve hrál na koncertech Mekyho Žbirky. „On je obrovský přínos do kapely, my se s Honzinem známe 20 let. Hrál jsem i několik let s jeho kolegou ze studií. Jsme taková propojená parta, “ uvedl. Navíc Meky Žbirka si bral kluky z jeho kapely, když byl zpěvák rok v nemocnici, takže to bere, že je to tak trochu na oplátku. „Strašně si to sedlo hlavně lidsky, protože v kapele všichni musí být v normálním životě přátelé,“ pokračoval. Jako důkaz, jak jim to spolu opravdu skvěle klape, si spolu Michal Hrůza a Honza Horáček střihli duet Píseň kovbojská ze seriálu Slunečná.

Na závěr rozhovoru pro Frekvenci 1 Michal Hrůza ještě prozradil, že na nové album se můžeme těšit již příští jaro, pokud vše dobře dopadne.