Zpěvačka Petra Černocká nic nevyhodí. Doma má pěknou retro sbírku
Zdroj: herminapress

Zpěvačka Petra Černocká nic nevyhodí. Doma má pěknou retro sbírku

Vytvořeno dne 20.05.2022

 

Zpěvačka Petra Černocká s dcerou byly mezi pozvanými osobnostmi, které slavnostně otevřely Retro muzeum v pražské Kotvě. Celé čtvrté patro zabírá 12 000 unikátních předmětů, které ve známé zpěvačce vyvolaly hodně vzpomínek na léta jejího mládí.  

„Už jsem jednou expozici viděla. Vyvolává to vzpomínky. Je tam hodně věcí, které se dají opravit, což už se dneska nevidí. A já jsem taková, která věci dovádím k dokonalosti. Například si koupím rámečky v bazaru, hezky je vyčistím a upravím a co nadělají parády. S manželem trávíme spoustu času po bazarech, máme to rádi. Co tam najdeme skvostů a sami také nic nevyhazujeme. Doba nedoba, byla jsem tehdy mladá a to je hlavní parametr, aby doba byla krásná,“ uvedla Petra Černocká při otevření  Retro muzea Praha.

Od céček a sifonů přes přenosnou Teslu a Emgetonky až po nábytek z UP Rousínov v panelákovém bytě. „Husákovy děti“ a jejich rodiče tuší, o čem je řeč, ale co mladší generace? Atmosféru 70. a 80. let v Československu si můžou jedni připomenout a druzí co nejautentičtěji poznat v Retro muzeu Praha. Plochu 2 500 metrů čtverečních zaplní na 12 000 unikátních předmětů. Návštěvníky čekají ukázky módy, bydlení, stravování, trávení volného času, ale také komunistické propagandy a fungování undergroundu. Brány muzea slavnostně otevřely Helena Vondráčková, Petra Černocká, Veronika Žilková, Leona Machálková, Nela Boudová, Andrea Růžičková Kerestešová a Anife Vyskočilová.