Jandová a Jirešová - stojka na vodě? Není problém
Zdroj: herminapress

Jandová a Jirešová - stojka na vodě? Není problém

Vytvořeno dne 19.08.2020

 

Martu Jandovou a Ivanu Jirešovou čeká v září velká zkouška. Na Vltavě je čeká velký týmový závod na paddleboardu, kdy na jednom mega prkně jede čtyřčlenná posádka. A to není jen tak. Společně tedy vyrazily na trénink na Slapy na pláž u přístavu, aby trochu potrénovaly, případně se naučily něčemu novému od trenérů, kteří je na závod připravují. Navzdory předpovědi vyšlo počasí na výbornou, takže celé odpoledne mohly být v klidu na vodě a věnovat se přípravě.

Ve volném čase mezi jízdami holky trénovaly stojky nebo se věnovaly protahování. 

Zpěvačka Marta Jandová je živel. „U vody trávíme s rodinou celé léto, máme za rohem rybník. Na paddleboardu jsme už celá rodina jako doma, i Maruška, ta už na tom umí některé triky lépe než já,“ chválí dceru sympatická zpěvačka. „Dneska jsem se naučila stojku na hlavě, viděla jsem takhle relaxovat našeho trenéra a říkám si, jéé, to je super, to musím hned zkusit“, směje se Marta. 

Ivana Jirešová se zase hodně aktivně věnuje józe. Většinou na suchu, ale má tak velkou praxi a krásně vysportované tělo, že jí nedělá problém věnovat se jogínským polohám a protahování i na paddleboardu. „Dneska jsem se skvěle pobavila. Většinou jezdím na paddleboardu sama, dneska to byla premiéra. Čtyřčlenná posádka přeci jen musí nějak fungovat, tak jsem ráda, že byla možnost si to vyzkoušet před samotnými závody, které nás čekají v září na Prague Paddle Festu,“ říká půvabná herečka. „Ráda se věnuji aktivní rychlejší jízdě, ale vždy si pak najdu někde klidné místečko, kde se věnuji protahování, relaxu  a zkouším různé jogínské polohy, ne ve všech se člověk snadno udrží, když to netrénuje. Ale sem tam nějaký ten pád do vody k tomu patří,“ směje se Ivana.

Prague Paddle Fest bude 25. a 26. září v Praze na Střeleckém ostrově. Kromě týmových, rodinných i elitních závodů návštěvníku festivalu paddleboardingu čeká mnoho workshopů, skvělého jídla a pití. Účast na závodech přislíbil také Tomáš Ujfaluši s dcerou, Karolína Chomistek nebo herec Ladislav Hampl, jehož v září také čeká divadelní premiéra nové hry Neperte se prosím v Divadle Palace.