Výtvarnice Alexandra Hejlová a Salvador Dalí v Praze! Jak tato dvě jména ladí dohromady?
Zdroj: Se svolením Jana Tesaříková

Výtvarnice Alexandra Hejlová a Salvador Dalí v Praze! Jak tato dvě jména ladí dohromady?

Vytvořeno dne 21.10.2021

V pondělí 18. října se konala výstava české výtvarnice Alexandry Hejlové, která právě prožívá svůj mimořádně velký, doslova světový úspěch. Není divu, po úspěšné zářijové výstavě v Rakousku, zazářila svou výstavou v luxusních prostorách Galerie Salvador Dalí v Praze. Ředitelka galerie, Irena Limbergová celou výstavu navíc pojala jako dvojvýstavu  - Hejlová/Dalí, což je ve světě výtvarného umění až neuvěřitelná pocta. 

Já jsem neskutečně šťastná, vděčná, vlastně to stále ještě moc nechápu co se to děje, jak je to vůbec možné, že tady můžu stát a vystavovat s takovým velikánem jako je Salvador Dalí a ještě to tady prožívám se svými kamarády, které jsem díky pandemii neviděla skutečně dlouho a jsem poctěna, že tu jsou, a že mě přišli podpořit …“

Díky Alexandře Hejlové se v Galerii Salvador Dalí sešlo hned několik známých osobností na jednom místě, jen namátkou připomeňme Heidi Janků, Veroniku Jeníkovou, nemohl chybět ani zpěvák, herec Jiří Štědroň, moderátorka Štěpánka Duchková, herec Jan Kuželka, moderátor Slávek Boura, který celým večerem provázel, zpěvák a hudebník Jindřich Kraus, houslista Michael Hejč, hudební skupina Maxíci, zpěvák, herec Martin France a v neposlední řadě slovenský zpěvák Peter Paul Pačut, který je nejuznávanější evropský protagonista Freddyho Mercuryho.

Výtvarnici Alexandru Hejlovou ještě letos čeká spousta práce. Pro TV ZOOK natáčí výtvarný seriál pro děti „Malováček“, souběžně připravuje vánoční kolekci pro české galerie, kde má stálé expozice a tento rok zakončí sváteční  adventní výstavou opět v Galerii Salvador Dalí, kterou připravila s ředitelkou galerie, Irenou Limbergovou. Také v těchto dnech s Ivanou Kolouškovou chystají další výstavu v Dolním Rakousku a tak Alexandra Hejlová již na jaře příštího roku poputuje zpátky do Rakouska.