Dana Morávková se na Primu vrátila pod jménem Rubešová. Stejně jako kdysi v Rodinných poutech
Zdroj: TV Prima

Dana Morávková se na Primu vrátila pod jménem Rubešová. Stejně jako kdysi v Rodinných poutech

Vytvořeno dne 12.01.2022

 

Projekt 1. MISE vrcholí. Z dvanácti mladých vojenských lékařů, kteří usilují o místo pro výcvik v Amsterdamu, tvrdou přípravou a nekompromisním sítem prošlo šest nejlepších. Do Amsterdamu mohou jen čtyři. Kdo je nejlepším z nejlepších?

Pro diváky Primy jste nezapomenutelná především díky roli Andrey Rubešové z Rodinných pout. V 1. MISI získáváte opět roli Rubešové. Zavzpomínala jste?

Samozřejmě. Ale myslím si, že je to shoda náhod, možná ani autory nenapadlo, že jsem kdysi hrála Andreu Rubešovou, a tady se moje postava také jmenuje Rubešová. V 1. MISI hraju maminku Radúze Máchy alias frekventanta Honzy Rubeše. Jsme se Zdeňkem Podhůrským takoví nadšení rodiče, protože našemu synovi jde o to, aby se dostal do Amsterdamu, a jsme šťastní, že se mu to daří, a přejeme mu, aby se tam dostal, protože tím pokračuje v našich šlépějích.

Zdá se, že máte s rolí leccos společné. Váš syn Petr také zamířil na studia do zahraničí…

Ano, syn studuje v Anglii, anglickou literaturu a tvůrčí psaní. A můj seriálový syn chce být tím nejlepším vojákem a chce se dostat daleko. Myslím si, že každá maminka za svým dítětem, pokud mají zdravý vztah, stojí a podporuje ho. Já samozřejmě nemohu svému synovi pomoci, a to ani tomu svému, ani tomu seriálovému, ale podporuji je oba.

Jak jste se připravovala na roli kapitánky Rubešové? Pomohl vám váš muž?

Petr byl na vojně, ale v Armádním vojenském souboru. Asi je to velký rozdíl být v něm, a na vojně. Když jsem dostala tuto příležitost, hledala jsem na internetu, těšila jsem se na to, že budu mít zelený kostým, učila jsem se salutovat a dívala jsem se na videa s panem Petrem Pavlem, kterého obdivuji a moc si ho vážím. Měla jsem možnost se s ním jednou potkat, pro mě je voják na úrovni generál Petr Pavel.