Poznáte známého zpěváka v ženském převleku? Lak na nehty ukradl doma manželce
Zdroj: herminapress

Poznáte známého zpěváka v ženském převleku? Lak na nehty ukradl doma manželce

Vytvořeno dne 17.02.2022

Zpěváci Roman Tomeš a Vendula Příhodová se zhostili nelehkého úkolu. V muzikálu Hedwig a její Angry Inch hrají a zpívají role opačného pohlaví. Roman je nevyhraněný muž/žena Hedwig a Vendula muž Yitzhak.

Roman Tomeš přiznal, že víc než chodit v podpatcích, ženských šatech a parukách, mu dělala problém vnitřní příprava. „Musel jsem v sobě najít Hedwig. Je tam tenká hrana, aby to nebylo lascivní, aby to bylo uvěřitelné, abych se z toho nezbláznil a po představení vystoupil z role. To je pro mě nejtěžší disciplína tohoto přestavení. Ze začátku dlouhého zkoušení se mi stávalo, že jsem přišel domů a byl jsem stále vykroucený.“

Ještě štěstí, že má Roman Tomeš doma také herečku, protože ne všechny partnerky by asi pochopily, že se jejich chlap proměňuje v ženu. „Míša mi hodně fandí, ale neradí mi. Tu „moji ženu“ nechává čistě na mně. Akorát jsem si od ní "půjčil" lak na nehty, což mi pořád připomíná. A s líčením v divadle mi pomáhá Vendulka. Já si jen rtěnkou namaluji rty,“ uvedl Roman, který překvapil dokonalými ženskými gesty. „Gesta přicházela postupně v rámci zkoušení a občas mě to samotného překvapuje, kde se to ve mně bere. Troufám si tvrdit, že mám v sobě víc ženy, než moje manželka muže. Dokonce, když někdy doma řešíme nějaké věci, mám na to víc ženský pohled než moje manželka.  Mám pocit, že od té doby, co máme malé kluky, se ve mně otevřel pečovatelský a ochranitelský pud a tohle možná ve mně navodilo určitou ženskost, která mi nyní na jevišti pomáhá,“ vysvětlil Roman Tomeš a s úsměvem dodal: „A Míša, aby nás, tři chlapy, ukočírovala, musela zase přitvrdit jako muž. Tak to máme doma padesát na padesát.  

Světová premiéra rockového muzikálu Hedwig a její Angry Inch se konala na Broadway v roce 1998 a česká premiéra se uskuteční právě dnes (17. 2. 2022) v Malostranské besedě. Překladu a režie se ujal Pavel Košatka, písňové texty přeložil Petr Soukup, choreografii má na svědomí Tomáš Smička, o kostýmy se postaral Laco Hudec Šubrt, bezpočet paruk vytvořila Jarmila Kamínková a v kapele Angry Inch hrají Jiří Vidasov, Daniel Heřman, Denis Sova a Dalibor Pelc.