Přijďte se pobavit! Dokonalá svatba a Cyrano z Bergeracu rozjedou letní divadlo v Průhonicích
Zdroj: Archiv Indigo company

Přijďte se pobavit! Dokonalá svatba a Cyrano z Bergeracu rozjedou letní divadlo v Průhonicích

Vytvořeno dne 12.06.2020

 

Romantická klasika o bohémovi, jehož velký nos velkého ducha značí, ožije v podání divadelní společnosti INDIGO company. Cyrano z Bergeracu autora Edmonda Rostanda se odehraje v jedinečných prostorách Malého nádvoří Průhonického zámku 1. července. Příběh o lásce, statečnosti, snech, životech, lidech zrežíroval umělecký šéf Městského divadla Mladá Boleslav a také držitel Thálie Petr Mikeska.

„Rostandovu hru Cyrano z Bergeracu pokládám za jeden z nejlépe napsaných divadelních textů vůbec. Jak kdysi někdo řekl: „V Cyranovi je od všeho a pro každého něco a je toho požehnaně, včetně jídla.“ Je to velký romantický příběh, filozofické dílo o smyslu života, tragédie i komedie zároveň. Především je to ale hra, ve které se každý z nás může najít. A ještě navíc v královské veršové formě alexandrínu. Je to symfonie formy a obsahu,“ říká režisér Mikeska.

Cenou Thálie je ověnčena i část hereckého obsazení: představitel titulní postavy Daniel Bambas, dále pak Radim Madeja, Petr Mikeska a Zbigniew Kalina.

Romantickou klasiku vystřídá následující večer (2.7.) na stejném místě skvostná situační komedie britského dramatika Robina Hawdona Dokonalá svatba o tom, že každé svatbě předchází noc před svatbou, která může ještě všechno změnit. A tak původně jednoduchý scénář příběhu, ve kterém má Bill rád Rachel, Rachel má ráda Billa a brzy bude dokonalá svatba, zamotají další postavy: svědek Tom, pokojská Julie a jedna neznámá - známá dívka. Tady si mj. užijete Patricii Pagáčovou (Solaříkovou), Michaela Vykuse a Václava Koptu.

Cyrano z Bergeracu: 1. 7. 2020 od 20.30

Dokonalá svatba: 2. 7. 2020 od 20.30

Malé nádvoří Průhonického zámku

Vstupenky lze zakoupit na GoOut a na pokladně Průhonického zámku.