Radim Schwab odhalil krásu své kolegyně: černé punčošky a štíhlá stehna
Zdroj: herminapress

Radim Schwab odhalil krásu své kolegyně: černé punčošky a štíhlá stehna

Vytvořeno dne 01.04.2022

 

Chystaný muzikál Doktor Faust je výsledkem mnohaleté spolupráce hudebního skladatele Vojtěcha Adamčíka a textaře a scénáristy Jana Batysty. 

„Muzikály jsme začali psát ještě při studiích na gymnáziu a po těch osmi letech, co spolu píšeme, je Doktor Faust naším třetím dokončeným dílem,“ říká autor hudby Vojtěch Adamčík. „Základy faustovského muzikálu jsme položili již v roce 2014, kdy vznikly první dvě písně. Ty jsme pak nějakou dobu nechali ležet, abychom se k nim v roce 2020 vrátili a pokračovali v práci tam, kde jsme skončili. Máme obrovskou radost, že se tohoto díla ujala právě produkce Divadla Na Maninách. Je velmi osvěžující potkat se s producenty, kteří se nebojí dát šanci mladým autorům. Až dosud jsme všechny muzikály uváděli v našich rodných Českých Budějovicích a inscenace Doktora Fausta pro nás tedy je pražským debutem,“ dodává.

Rockově laděný muzikál nebude ale pouze o lásce mezi Faustem a Markétkou, jak by se mohlo na první pohled zdát. Právě s ohledem na tématiku díla zpracoval autor libreta charakter Mefistofela tak, aby byl ztvárněn dvěma herci – mužem a ženou. Ďábel tedy vstoupí na jeviště hned ve dvou podobách, které se navzájem doplňují. Realizační tým muzikálu si již od počátku příprav kladl za cíl ukázat publiku nejen známé divadelní tváře, ale i talentované nováčky. Ve všech rolích se tedy představí kromě ostřílených matadorů také vycházející hvězdy muzikálové scény. 

Osoby a obsazení (alternace uvedeny v abecedním pořadí): Doktor Faust – Jiří Březík / Zbyněk Fric / Tomáš Trapl, Mefistofeles - muž – Viktor Aaron / Radim Schwab / Vojtěch Wosák, Mefistofeles - žena – Nikola Ciprová / Elis Ochmanová / Markéta Pešková, Markétka – Natálie Grossová / Marianna Polyaková / Lenka Stejskalová (understudy: Natálie Němcová), Jindřich – Filip Antonio / Jakub Mauer / Lukáš Randák, Matka – Dita Hořínková / Marie Šlehoferová Horváthová, Čarodějka Iklil – Kateřina Herčíková / Kateřina Krupicová / Monika Sommerová, Ansámbl – Viktor Aaron, Nikola Blažejová, Ondřej Bláha, Magdalena Froňková, Dagmar Hladíková, Amelie Lavaud, Natálie Němcová, Vojtěch Placek, Patrik Plešinger, Leila Selysccheva, Zdeněk Sklenář, Jana Štěpánková, Jiří Šup, Viktorie Tandlerová, Natálie Vyhlídalová