Dagmar Havlová slaví narozeniny. Z holky z porcelánu to dotáhla až na první dámu!
Zdroj: herminapress

Dagmar Havlová slaví narozeniny. Z holky z porcelánu to dotáhla až na první dámu!

Vytvořeno dne 22.03.2023

Potrhlá, komediální a ve své době jedna z neobsazovanějších filmových hereček. Tak si mnozí diváci pamatují Dagmar Veškrnovou. Až se svatbou s prezidentem Václavem Havlem se z ní stala první dáma ve všech směrech. Dagmar Havlová dnes slaví 70. narozeniny a má za sebou mnoho krásných životních milníků.

Jedním z nich byla určitě role ve filmu Juraje Herze Holky z porcelánu, kde se proslavila. Rok na to se provdala za Radvíta Nováka a za další rok se jim narodila dcera Nina. I přes to se na ní filmové role jen sypaly. Zvládla bravurně komediální, ale i vážné až tragikomické. Má za sebou kultovní snímky, jako Zítra to roztočíme drahoušku, Co je doma, to se počítá, Dědictví anebo Kurvahošigutentag či Chobotnice z II. patra. Natočila také nespočet pohádek.

Na počátku 90. let se seznámila s tehdejším prezidentem Václavem Havlem, kterého si po smrti jeho manželky Olgy v roce 1997 vzala. A zároveň pověsila herectví na hřebík. Na plno se věnovala pozici první dámy. Pauzu od herectví si dala na téměř deset let. Až po Havlově konci funkčním období se postupně začala vracet k divadlu, svou první velkou hlavní roli ve filmu získala v roce jeho úmrtí 2011 ve filmu Odcházení. To bylo mimo jiné dílem Václava Havla, který drama původně napsal jako divadelní hru.

Havlová během prezidentských let svého manžela navázala desítky přátelství s významnými osobnostmi v zahraničí. Jako například s francouzským hercem Alainem Delonem, s nímž je v kontaktu dodnes. Ti všichni jí každoročně blahopřejí k narozeninám, ani letos na její velké jubileum zcela jistě nezapomenou. Loni pro ni například herečtí kolegové přichystali tajnou a velkolepou oslavu. Tak třeba ji letos opět něco nečekaného překvapí.