Dojemná objetí a slzy v očích. Moderátorka Gabriela Lašková odchází na mateřskou dovolenou
Zdroj: CNN Prima News

Dojemná objetí a slzy v očích. Moderátorka Gabriela Lašková odchází na mateřskou dovolenou

Vytvořeno dne 26.06.2020

Gabriela Lašková odmoderovala na delší dobu poslední ranní zprávy v pořadu NOVÝ DEN na Primě a CNN Prima NEWS. Oblíbená moderátorka je podruhé těhotná a rozhodla se, že v posledních měsících před porodem zvolní tempo a bude se víc věnovat rodině. Tým NOVÉHO DNE v čele s Liborem Boučkem Gabriele přichystal překvapení, a ta jen těžko skrývala dojetí.

„Tohle je opravdu jedna z nejhezčích věcí, co pro mne kdy, kdo udělal,“

Gabriela Lašková

Po posledních zprávách rána ji nečekal jen krásný pugét, ale taky netradiční dárek v podobě reportáže o její televizní cestě. Gabriela se do zpravodajského studia Primy posadila po boku Romana Šebrleho téměř přesně před šesti lety, v červnu roku 2014. Za tu dobu pevně srostla se stanicí a byla při celé řadě zásadních zpravodajských událostí. Letos v květnu se stala jednou z tváří nové stanice CNN Prima NEWS a začala zpříjemňovat rána divákům v pořadu NOVÝ DEN spolu s Liborem Boučkem a Soňou Porupkovou.

„Neodchází se mi úplně lehce. Na start stanice CNN Prima NEWS jsem se strašně těšila a chtěla jsem být u jejího začátku co nejdéle. NOVÝ DEN se zaběhl velmi rychle, každým vysíláním je lepší a lepší a víc mě baví. Miminko je teď ale na prvním místě. Už cítím, že potřebuji víc odpočívat, a tak je nejvyšší čas se s moderováním na chvíli rozloučit,“ říká s těžkým srdcem Gabriela Lašková. Smutno z pauzy na obrazovce není jenom jí, ale i kolegovi Liboru Boučkovi, který NOVÝ DEN připravuje.

„Gabriela je pro mě jednou z nejkrásnějších vzpomínek na zlatou dobu České Miss. Naprosto přesně si vybavuju, jak jsme spolu na Filipínách natáčeli medailonek a zcela mě dostala svým optimismem a přirozeností. Byl jsem od prvního okamžiku přesvědčen, že mluvím s člověkem, který patří na obrazovku. Prima v ní objevila hvězdu televizního zpravodajství a její kariéra mohla šplhat dál. Ale díky té největší životní radosti má před sebou podstatnou pauzu,“ říká ke společným vzpomínkám Libor Bouček.

Jak dlouho bude tato pauza trvat, zatím Gabriela nechce prozradit. Při minulém těhotenství v roce 2018 se nicméně vrátila na obrazovky velmi rychle, už po šesti měsících.

„Počítám s ní do budoucna jako se základem NOVÉHO DNE, protože je jedním z největších objevů posledních deseti let. Je skvělou týmovou hráčkou a bezvadnou maminkou. Už teď se na ni těším!“ říká Libor Bouček.

Gabrielu Laškovou teď čeká změna režimu. NOVÝ DEN začíná na CNN Prima NEWS už v 6 hodin ráno a na Primě v 7. Vyhne se tedy brzkému rannímu vstávání. Zpravodajství prý ale stejně neunikne.

„Zprávy patří ke každému dni, mám ráda přehled. Mimo jiné chci kolegy nadále sledovat, a alespoň na dálku jim v jejich práci fandit. Všem na CNN Prima NEWS bych chtěla poděkovat za maximální podporu při každém vysílání, budete mi všichni chybět. Hned jak se s miminkem sžijeme, přijdu si vás zkontrolovat,“ uzavírá Gabriela Lašková, která chce volnější režim do porodu strávit hlavně s rodinou na výletech.