Na Žižkově bylo rušno! Janžurová a Remundová odpálily Hvězdné léto
Zdroj: herminapress

Na Žižkově bylo rušno! Janžurová a Remundová odpálily Hvězdné léto

Vytvořeno dne 01.07.2021

Rodinný herecký tandem Iva Janžurová a Sabina Remundová zahájil druhý ročník letního divadelního festivalu Hvězdného léta pod žižkovskou věží svěží francouzskou komedii Pusťte mě ven!

„My budeme letní scénu zahajovat, tak se musíme snažit, aby to dopadlo dobře. Já už jsem si hru začala opakovat. Už jednou jsme komedii předvedly známým a přátelům v Divadle Kalich, abychom si oťukaly publikum. Říkám to pořád dokola, že první 10 repríz je jakýsi náš průzkum u publika, jestli to děláme dobře. I tu premiéru chápu jako zkušební kousek a doufám, že se dočkám nějakých pozitivních zpráv,“ uvedla před nedávnem Iva Janžurová  a dodala. „Už jsme vyprodaní. Konečně si užijeme ten nádherný pobyt před plným hledištěm. Již jsem odehrála tři Audience, kdy ve velkém Stavovském divadle mohlo být jen asi 317 diváků, bylo to skvělé. Ale když je člověk zvyklý na plné divadlo, nebylo to ono. Těším se.“

Režie se ujala dcera paní Ivy, Sabina Remundová, která si v komedii se svou mámou také zahraje. „Vybraly jsme si svěží francouzskou komedii více méně pro 2 herečky, ale je to vlastně taková one man show pro maminku Ivu. Je to hra taková něžně humorná a nám se zalíbila, protože jsme tím smysluplně využily pochmurný čas, kdy se nemohlo hrát. Zkoušely jsme dlouho a užily si to lidsky i profesně,“ uvedla Sabina Remundová.

Letní scéna Hvězdné léto pod žižkovskou věží potrvá od 30. června do 17. září.