Dominik Chabr nejede na světovou soutěž jako chudák. Jeho národní kostým je za statisíce
Zdroj: Se svolením Daniel Šeiner

Dominik Chabr nejede na světovou soutěž jako chudák. Jeho národní kostým je za statisíce

Vytvořeno dne 12.08.2022

3. Muž roku 2021 Dominik Chabr pojede za pár dní reprezentovat Českou republiku na světovou soutěž Man of the year na Bali. Jedna z důležitých disciplín je předvedení národního kostýmu, proto se rozhodl s Annou Tejklovou připravit něco mimořádného.

Kostým je inspirován vrcholem české gotiky za vlády Karla IV., konkrétně Kaplí svatého Kříže na Karlštejně, kde jsou vsazené polodrahokamy do zlaté stěny. Jedná se o módní a současný trend a není to historická replika. „Chtěla jsem navrhnout model, který odkazuje k tomuto historickému období,“ uvedla návrhářka a malířka Anna Tejklová.

S výrobou kostýmu mu pomohla česká značka Preciosa, která věnovala nádherné kameny a odlité kotlíky. Kostým zdobí také naše národní znaky jako lev, moravskoslezská orlice a ručně malované ornamenty. Celková výroba kostýmu trvala desítky hodin. Pokud by se měl prodávat, jeho hodnota by byla přes 150 000Kč. Podobně pojatý kostým z České republiky ještě nikdo na světovou soutěž nevynesl.

Dominik se na tuto cestu připravoval hlavně fyzicky. „Měl jsem připravenou speciálně stravu na tuto soutěž od jeztesnami.cz, a také jsem se učil anglicky a chodil na kurz. Ve škole jsem měl hlavně němčinu“ dodává usměvavý Dominik Chabr, který je v tuto chvíli jeden z nejúspěšnějších Mužů roku.

Hlavně má připraveny dárky pro další uchazeče a pro ředitele soutěže veze na Bali manžetové knoflíčky z Černínského paláce, které se speciálně vyrábí pro ministry zahraničí. Dva plyšáky veze do charitativní aukce, na které se vyberou miliony dolarů na charitativní účely. „Velmi se těším, je to pro mě něco nového, noví lidé, cestování, zážitky a nikdy jsem nebyl na Bali,“ dodává Dominik, který by si rád do budoucna rozšířil své schopnosti o herectví, které ho velmi baví.

„Jsem velmi hrdý na Dominika, je velmi pečlivý a svědomitý. Věřím, že uspěje v zahraničí a přiveze nějakou trofej,“ dodal ředitel soutěže Muž roku David Novotný.