Oči z důlku lezly Hůlkovi nad výstřihy operních pěvkyň. Předlouhá vlečka, šarm a elegance, to jsou kostýmy pro Rusalku
Zdroj: herminapress

Oči z důlku lezly Hůlkovi nad výstřihy operních pěvkyň. Předlouhá vlečka, šarm a elegance, to jsou kostýmy pro Rusalku

Vytvořeno dne 23.03.2023

Vlasový stylista a maskér Lukáš Bartoň se směle pustil na neznámou půdu a vytvořil kostýmy pro divadelní verzi opery Rusalka. Dopadlo to na výbornou. Vodníka Daniela Hůlku proměnil v šarmantního chlápka a z Andrey Kalivodové, Ester Pavlů a Terezy Mátlové sálá elegance do všech koutů Divadla Hybernia.

S nadsázkou, skoro až do poslední řady Hybernie sahá i modrá vlečka Terezy Mátlové v roli Rusalky. „Vlečka je desetimetrová a je dělaná ze dvou kusů látky, tak jenom na vlečku bylo potřeba 20 metrů látky. Po jevištní zkoušce jsme zjistili, že ji ještě prodloužíme o šest metrů. Takže pomyslná vlnící se voda zaplní skoro celé jeviště,“ usmíval se Bartoň.

Lukáš Bartoň je rád, že může oblékat Rusalku. Protagonisty zná, proto kostýmy sedly na první dobrou a úprav bylo pomálu. Kde bere Lukáš inspiraci? „Nejsme žádný fundovaný kostýmní výtvarník, tak beru, co mě napadne. S Terezou Mátlovou spolupracuji dlouhodobě, dělám jí šaty na koncerty, tak asi vím, co funguje a co ne. A zároveň jsem chtěl vyjít vstříc panu režisérovi Vladovi Chmelovi a celému týmu, choreografovi Martinovi Dvořákovi, tak, aby i jejich idea byla naplněná.“

A že se kostýmy operních pěvkyň podařily, svědčí i nebývalý zájem Daniela Hůlky. „No, to mi spadla čelist. Znám všechny dámy velice dobře, ale když přišly v těch kostýmech, zůstal jsem paf. Říkal jsem jim: Holky, když se vám na jevišti podívám do těch výstřihů, tak okamžitě zapomenu text. To mi nedělejte!“

Inscenace Rusalky v produkci Opera lidem má premiéru 24. 3. 2023 od 19 hodin v Divadle Hybernia.

 Nejhranější česká opera s multimediálními projekcemi vynikne předními pěveckými výkony – sólisté jsou prototypy svých rolí a s úspěchem je ztvárňují na různých českých i zahraničních scénách (Národní divadlo, Metropolitní opera v New Yorku a další). Účinkují: Tereza Mátlová (Rusalka), Daniel Hůlka (Vodník), Andrea Kalivodová (Ježibaba), Ester Pavlů (Cizí kněžna), Peter Berger (Princ), Vladimír Chmelo (Hajný).