Ježibaba z Rusalky na jaře rozhodně neuschne. Andreu Kalivodovou na Velikonoce vyšupe půlka vesnice
Zdroj: herminapress

Ježibaba z Rusalky na jaře rozhodně neuschne. Andreu Kalivodovou na Velikonoce vyšupe půlka vesnice

Vytvořeno dne 22.03.2023

Operní pěvkyni Andree Kalivodové je postava Ježibaby z Dvořákovy opery Rusalka souzená. Hraje ji na prknech Státní opery a premiérově také v divadelní verzi Rusalky v Divadle Hybernia.

„Ve Státní opeře hrajeme Rusalku ve skvostném obsazení, Katka Plachetková, Zdeněk Plech, Peter Berger, je to radost. A stejná radost mě čeká v Rusalce pod vedením Vláda Chmela. Terezku Mátlovou, Ester Pavlů, Petra Bergera znám, ale Danem Hůlkou spolupracuji úplně poprvé,“ uvedla Andrea Kalivodová v luxusním kostýmu Ježibaby od kostýmního návrháře Lukáše Bartoně.

Pěvkyně věří, že premiéra Rusalky 20. března v Hybernii dopadne dobře. „Na premiéru se těším. Ona opravdu dopadne dobře. Jen doufám, že nikdo neomarodí. S tím opravdu zpěvák nic neudělá. Každý se léčí jinak, já to jistím zázvorovým čajem a vincentkou. A základem je dobře se vyspat.“  

Ježibaba v Rusalce všechno ví a zná chlapskou nestálost. Ona už ví, že jí Princ zahne, proto se potom převtělí do krásné kněžny a svede ho. Na rozdíl od Ježibaby má ale Andrea Kalivodová doma už víc než deset let stálého manžela a dva krásné syny, s kterými se nyní těší na jaro a Velikonoce.

„Těšíme se na svátky jara. Kluci to prožívají. Schováváme na zahradě vajíčka a zajíčky. A druhý den je klasická mrskačka, na to se zase těší manžel. A pak to u nás na vsi frčí, přijde hodně koledníků. Opravdu mám pak jelita,“ smála se Andrea Kalivodová.

Inscenace Rusalky v produkci Opera lidem bude mít premiéru 24. 3. 2023 od 19 hodin v Divadle Hybernia.

 Nejhranější česká opera s multimediálními projekcemi vynikne předními pěveckými výkony – sólisté jsou prototypy svých rolí a s úspěchem je ztvárňují na různých českých i zahraničních scénách (Národní divadlo, Metropolitní opera v New Yorku a další). Účinkují: Tereza Mátlová (Rusalka), Daniel Hůlka (Vodník), Andrea Kalivodová (Ježibaba), Ester Pavlů (Cizí kněžna), Peter Berger (Princ), Vladimír Chmelo (Hajný).