Karel Heřmánek s Divadlem Bez zábradlí se nevzdává! Na léto mají o práci postaráno
Zdroj: herminapress

Karel Heřmánek s Divadlem Bez zábradlí se nevzdává! Na léto mají o práci postaráno

Vytvořeno dne 13.06.2020

 

Vzhledem k uvolnění opatření jsme se rozhodli pro první uvedení muzikálové legendy Cikáni jdou do nebe v novém obsazení již v červenci! Příběh osudové lásky krásné Rady a zloděje koní Lujko Zobara je jevištním zpracováním slavného filmu Emila Lotjanu a Jevgenije Dogy podle povídek Maxima Gorkého.

Jako Rada zazáří Kateřina Marie Fialová v alternaci s neméně exotickou Felicitou Prokešovou. Zobara ztvární Peter Pecha, jeho otce Zdeněk Žák v alternaci s Dušanem Sitkem. Těšit se můžete na herce, kteří se na jevišti Divadla Bez zábradlí objeví úplně poprvé - Filip Kaňkovský, Milan Peroutka, Eliška Ochmanová nebo Josef Vrána. Na jeviště Divadla Bez zábradlí se vrátí Martin Kubačák, Johanna Tesařová, Petr Pospíchal nebo Michal Kavalčík, který si před 16 lety v tomto muzikálu s jedinečnou hudbou Petra Maláska zahrál hlavní roli Zobara.

Do Divadla Bez zábradlí se také po letech vrátil režisér Radek Balaš, který úspěšný muzikál režíroval i v roce 2004. Cikáni jdou do nebe se dočkají exkluzivního uvedení již 11. a 12.července od 20:00 v Divadle Bez zábradlí.

Manželé Heřmánkovi se kromě zkoušení nové hry také intenzivně věnují přípravě Letního hraní, jelikož se snaží eliminovat škody způsobené pandemií korona viru.

,,Rozhodli jsme se hrát na open air scénách, abychom alespoń z části dohnali finanční ztráty, do kterých jsme se od 10.března vpodstatě do dnešních dnů, kdy naše divadlo nehraje, dostali. Na druhou stranu je příjemné vidět solidárnost a ochotu lidí, kteří chtějí kulturu podpořit. V dubnu jsme nasedli do auta a během pár týdnů jsme objeji krásná místa naší republiky, kde jsme se domluvili na letním hraní. Začínáme hned první letní den v lesním divadle v Řevnicích, kde uvedeme  ty nejlepší komedie na našem repertoáru,” popisuje principál Karel Heřmánek, který se těší na hraní po více jak čtyřech měsících. ,,Vzhledem k tomu, že jsme na letošní rok dostali grant 1,5 milionu korun, které nepokryjí ani zdaleka náklady spojené s provozem divadla, nezbývá nám nic jiného, než se snažit a nevzdat to. Na diváky, jejich smích, reakce a potlesk se ovšem neskutečně těšíme.’’

Letní hraní Divadla Bez zábradlí se uskuteční na několika scénách po celé České republice. Na výběr oblíbených her se můžete těšit v Řevnickém lesním divadle (21.6.-4.7.) , v Chotěboři (2.7.), na Zámku v Chyši (1.8.), v Brně v Biskupském dvoře (4.-13.8.), Slavkově (19.-22.8.) nebo v Amfiteátru v Mikulově (24.-27.8.).