Zdeňka Mahdala šedesátka nezastavila. Narozeniny si odmakal na mašině
Zdroj: herminapress

Zdeňka Mahdala šedesátka nezastavila. Narozeniny si odmakal na mašině

Vytvořeno dne 14.06.2020

Desátého června oslavil herec, moderátor a nekorunovaný král dabingu Zdeněk Mahdal šedesátiny, ale ten pořádný „kulatinový“ mejdan si schoval až na sobotu. A byla to pořádná jízda, a to doslova. Na řeporyjském nádraží se krátce po poledni uskutečnil zabijačkový raut, při němž nemohly chybět jitrnice, klobásky, jelita a další pochutiny a na zapití nealko a hlavně alko nápoje. Pak dorazil motoráček, pro tentokrát nazvaný Mahy Expres a oslavenec si vyzkoušel, jak by mu sedlo řemeslo mašinfíry.

Video soubor

 Ještě než zhruba sto padesát hostů železniční party Zdeňka Mahdala naskákalo do vagónů, jedlo a pilo se na nástupišti

„No, docela zajímavá zkušenost, ovšem dneska rozhodně tuhle soupravu nerozpohybuju. Přeci jen jsem si s kamarády lehce přiťukával, a kdyby nás náhodou stavěla policejní hlídka, asi bych něco nadýchal. Ne kdepak. Volant, nebo spíš tahle hejblátka zůstanou pro dnešek mnou neposkvrněna a jízdu s kamarády do Sudoměře svěřím odborníkům,“ s úsměvem prozradil Mahdal.

 Ještě než zhruba sto padesát hostů jeho železniční party naskákalo do vagónů, jedlo a pilo se na nástupišti a oslavenec byl v téměř vítacím deliriu. Oslavit jeho jubileum přišla, kromě trojice synků, řada známých tváří mj. Bohouš Josef s manželkou, Ivan Vodochodský, Petr Ajfel Novák z kapely Maxim Turbulenc, Vlasta Korec, Zdeněk Podhůrský, Richard Tesařík, Lenka Hornová a řada dalších.

„Já jsem tu ve dvojí roli. Jednak hlavně a především jako Zdeňkova kamarádka a pak i coby skoro lékařský dozor, protože kdoví, co se na takové monstr párty může udát a se svým zdravotnickým minimem bych případně mohla být nápomocna. No a také jako tisková mluvčí motolské nemocnice jsem u nás pro jistotu zabukovala pár postelí, kdyby se někomu udělalo nevolno,“ se smíchem uvedla další známá tvář, Pavlína Danková, která, ač éterická bytost se nenechala dlouho pobízet a otestovala pár kousků z bohatého rautu. „Je to mňamka a doufám, že tu nevolnost nebudu mít sama,“ dodala Pavlína a z rukou oslavence spořádala další a další zabijačkové pochoutky.

A krátce nato, po smlsnutí laskomin se rozverná partička nasoukala do vagonů a vlak se pozvolna rozjel k cíli cesty - pokračování mecheche směr Sudoměř. Ještě než ale souprava nabrala patřičnou rychlost, stihl Zdeněk Mahdal z okénka houknout do světa pár památných vět: „Chtěl bych poradit všem mlaďochům, že ten pravý život začíná po šedesátce. Já mám tři dny po datu zrození a řeknu vám, že jsem se skoro nezastavil. Samozřejmě přiměřeně svému věku a pracovním povinnostem si dopřávám tu menších tu větších oslav, ale s mírou, protože doufám, že všechny krásné věci ještě nejsou za mnou, že něco fajnového zažiju a život rozhodně nevzdávám. A to přeju všem!“